Bir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Bir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur ?

0

Sivilce, bir gecede tamamen geçmesi zor olan bir durumdur. Sivilcenin görünümünü azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için bazı adımlar atabilirsiniz. Araştırma yaparak bir gecede sivilceden nasıl kurtulunur sorunuza karşılık yardımcı olabilecek bazı ipuçları bulmanız mümkündür. Tahmin edilebileceği üzere bu ipuçlarının başında temizlik yer alıyor.

Bir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur
Bir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur

Sivilce üzerindeki bakterileri ve yağı temizlemek için yüzünüzü hafif bir temizleyici ile yıkayın. Sabun veya losyon seçerken, cildinizi tahriş etmeyen ve gözenekleri tıkamayan ürünleri tercih edin. Karşınıza çıkabilecek bir başka aşama ilaç tedavisidir. Eczaneden alabileceğiniz bir sivilce kremi veya jelini sivilceye uygulayın.

Bu ürünler, sivilcenin kızarıklığını ve şişliğini azaltmaya yardımcı olabilir. İlaçları talimatlarına uygun olarak kullanın ve cildinizi aşırıya kaçmadan kurutmayın.

Bir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur Soğuk Kompres

Sivilce üzerine temiz bir bez veya buz torbasıyla soğuk kompres uygulayın. Soğuk, sivilcenin şişmesini ve kızarıklığını azaltabilir. 10-15 dakika boyunca uyguladıktan sonra ara verin. Sivilcelerinize mümkün olduğunda dokunmayın. Sivilceyi sıkmak veya kurcalamak, enfeksiyon riskini artırır ve iyileşme sürecini geciktirir.

Sivilceyi kesinlikle sıkmamaya özen gösterin ve ellerinizi sivilce bölgesine sürekli olarak temas ettirmemeye çalışın. Makyaj, bir gecede sivilceden nasıl kurtulunur sorusunu etkileyen bir faktördür. Eğer makyaj malzemeleri kullanıyorsanız, sivilce üzerine daha fazla ürün uygulamamaya özen gösterin. Makyaj ürünleri cildinizi tıkayarak sivilcenin daha da kötüleşmesine neden olabilir. Eğer mümkünse, makyaj yapmadan uyumayı tercih edin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir