Örgü Mutfak Önlükleri 2023
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Örgü Mutfak Önlükleri 2023

0

Geçmişten bugüne kadar gelen ve hala devam etmekte olan örgü mutfak önlükleri 2023 yılında da bekar olan kızların çeyiz sandıklarında en üst yerlerde bulunmaktadır. Motifli tasarıma sahip mutfak önlüğünün bir diğer ismi ise örgü mandallık olarak bilinmektedir.

2023 Örgü Mutfak Önlükleri

Ev işlerinde en çok cepli iki renk olan motifli bayan önlükleri kullanılmaktadır. Genel olarak ev temizliği yapılırken en kolay ve en pratik yapılan önlükler kullanılmaktadır.

Önlüğün kenarlarını sık iğneler yapılarak, kenar örgüsü bitirilmektedir. Önlüğün eteğinde ilk olarak büyük kare motiften başlanılmaktadır. Ilk olarak alt kısmı tamamlanarak aşağı kısma doğru örülmektedir.

basit Örgü Mutfak Önlükleri

İğneyle Örgü Mutfak Önlükleri 2023

Örgü mutfak modelleri 2023  tamamen trabzanlı örnekler ile yapılmaktadır. Alt etek uzunluğu istenilen boyda, uzun ve kısa olarak örülebilmektedir. Tığ önlüklerde motifli cep kullanmak kişinin daha çok rahat edebileceği anlamına gelmektedir.

Çalışarak sürekli kullanmış olduğu aletleri her zaman elinde tutmak yerine cepte taşınması daha kolay olacaktır. Etek kısmı bittikten sonra farklı bir renk ip ile sık iğne yapılarak belde büzme işlemi uygulanmaktadır.

Belde büzme işlemi bittikten sonra, önlüğün üst sıra başı olan kısmı cep için kullanılan motiflerden bir sıra daha büyük şekillerde yapılmaktadır.

En son ise Kemer kısmı ve kenar kısmının örgüsü tamamlanarak örgü mutfak modelleri hazır hale gelmektedir. Örgü mutfak modelleri 2023 yılında en çok tercih edilen renkler ise Mor ve beyaz, kırmızı ve gri, Mor ve beyaz renklerdir.

bayan Örgü Mutfak Önlükleri
en yeni Örgü Mutfak Önlükleri
farklı Örgü Mutfak Önlükleri
güzel Örgü Mutfak Önlükleri
kadın Örgü Mutfak Önlükleri
kolay Örgü Mutfak Önlükleri
Örgü Mutfak Önlükleri 2023
Örgü Mutfak Önlükleri basit
Örgü Mutfak Önlükleri
rengarenk Örgü Mutfak Önlükleri
yeni Örgü Mutfak Önlükleri
yepyeni Örgü Mutfak Önlükleri
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir