Koltuk Derisinden Saç Boyası Nasıl Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Koltuk Derisinden Saç Boyası Nasıl Çıkar ?

0

Saç boyası koltuk derisine bulaştığında, mümkün olan en kısa sürede temizlemeye çalışın. Daha hızlı müdahale, boyanın deriye iyice nüfuz etmesini engelleyebilir. Biraz taze pamuk veya temiz bir mendil alın. Mendili hafifçe nemlendirin ve boyanın olduğu bölgeye uygulayın.

Koltuk Derisinden Saç Boyası Nasıl Çıkar
Koltuk Derisinden Saç Boyası Nasıl Çıkar

Nazikçe silme hareketleri yaparak boyayı çıkarmaya çalışın. Boya çıkmaya başladıkça, temiz bir bölgeye geçin ve işlemi tekrarlayın. Eğer hafif bir saç boyası lekesi varsa, bir miktar sabun veya şampuanı nemli bir beze veya pamuğa uygulayın. Ardından, boyanın olduğu bölgeyi nazikçe silin. Bu yöntemle lekenin çoğunu çıkarabilirsiniz.

İçindekiler

Oksijenli Su Yöntemini Deneyebilir ve %100 Sonuç Elde Edebilirsiniz

Eğer saç boyası lekesi dirençliyse, bir miktar oksijenli su kullanabilirsiniz. Bir pamuğu oksijenli suya batırın ve boyanın olduğu bölgeye uygulayın. Birkaç dakika bekleyin ve ardından ılık suyla durulayın.

Bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak lekenin azalmasını sağlayabilirsiniz. Limon suyu doğal bir leke çıkarıcı özelliğe sahiptir. Bir miktar limon suyu alın ve boyanın olduğu bölgeye uygulayın.

Nazikçe ovalayarak boyayı çıkarmaya çalışın. Limon suyu cildinizi biraz kurutabilir, bu nedenle işlemi tamamladıktan sonra nemlendirici bir krem uygulamayı unutmayın. Koltuk derisinden saç boyasını çıkarmak için aseton veya tiner gibi güçlü çözücüler kullanmaktan kaçının. Bu kimyasallar cildinizi tahriş edebilir ve zarar verebilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir