Aha ve Bha Nedir ? Ne İşe Yarar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Aha ve Bha Nedir ? Ne İşe Yarar ?

0

AHA alfa hidroksi asit kısaltmasıdır. AHA lar cilt bakımında yaygın olarak kullanılan doğal asitlerdir. Bu asitler genellikle meyvelerden ve süt ürünlerinden elde edilir.

Aha ve Bha Nedir

AHA lar cildin üst tabakasındaki ölü hücreleri gidermeye ve cildin daha pürüzsüz canlı ve genç görünmesine yardımcı olmaya yardımcı olur. BHA kısaltması beta hidroksi asit anlamına gelir. BHA lar cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılan bir tür kimyasal peeling ajandır. BHA lar salisilik asit gibi yağda çözünen asitlerden oluşur ve özellikle yağlı ciltler için faydalıdır.

Aha ve Bha Kullanımı Cildin Aydınlık Görünmesini Sağlar

Aha ve Bha cildin gözeneklerini temizlemeye ve siyah noktaların sivilcelerin ve diğer lekelerin azaltılmasına yardımcı olurlar. Ciltteki ölü hücreleri gidermeye yardımcı olarak cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı olurlar.

Aha Bha cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır ve çeşitli şekillerde formüle edilebilirler. Cilt bakım ürünlerinde AHA ların düzenli kullanımı cildin daha aydınlık pürüzsüz ve genç görünmesine yardımcı olabilir. Ancak AHA ların yoğun kullanımı bazı cilt tiplerinde tahrişe neden olabileceğinden dikkatli bir şekilde uygulamak oldukça önemlidir.

Aha ve Bha Kullanımı İle  Akneli Ciltlere Son

Aha ve Bha lar özellikle yağlı ve akneye eğilimli ciltlerde sıkça kullanılır çünkü yağda çözünen özellikleri sayesinde derinlemesine temizleme yapabilirler. Aha ve Bha lar diğer kimyasal peeling ajanlarına kıyasla daha az tahrişe neden olma eğilimindedir. Ancak bazı kişilerde hassasiyete veya tahrişe neden olabilirler bu nedenle herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmadan önce bir doktora danışmak önerilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir