Tramer Belge No Nerede Yazar ? 
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Tramer Belge No Nerede Yazar ? 

0

Tramer belge no nerede yazar? Hususunda yapılan araştırmalardan önce merak edenler için bu numara ne anlama gelir, Ne şekilde öğrenilir gibi konularının ayrıntıları önemlidir.

Tramer Belge No Nerede Yazar

Trafik Sigortası Bilgi Merkezi ve takibi aracılığıyla düzenlenen belge numarasına tramer belge numarası denir. Aracınızda işlem yapmak için kullandığınız Tramer numarası, sigorta ve hasar kaydı için de kullanılmaktadır. Ayrıca tramer belge numarasına ve ne amaçla kullanıldığına bakarsak kaza gözlem raporunda da kullanıldığını görürüz. 

Tramer belge numaralarını öğrenme ve sorgulama süreçleri birden farklı aşamada olabilmektedir. Bu yazıda sizlere tramer belge numaranızı öğrenmeniz için iki farklı yol sunulacaktır. Tramer belge no nerede yazar? Sorusunun cevabı önem taşır.

Web Sitesinden Tramer Belge Numarası Öğrenme 

Tramer belge numarasını öğrenmenin bir yolu, Sigorta Bilgi ve Yönetim Merkezi web sitesindeki çevrimiçi işlemlerdir. Bu siteden tramer belge numarasını öğrenmek isterseniz, T.C. kimlik numaranız ve araç plakanız gereklidir.

Sigorta Bilgi ve Kontrol Merkezi web sitesinde yer alan sorular sayfasından size özel T.R kodunuz ve sicil numaranız ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bu bilgileri web sitesinde istenilen yerlere girdikten sonra Tramer numarasını öğrenebilirsiniz. 

Kısa Mesajla Tramer Belge Numarası Öğrenme 

Tramer belge no nerede yazar? Hususunda uygulanacak bir diğer adım da bu numarayı SMS ile öğrenmekten oluşmaktadır. Bu durumda, telefon numaranızın veya şebekenizin hangi şirkete ait olduğu önemli değildir. Bu mesajı herhangi bir ağdan göndererek, tramer numarasını istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Tramer belge numarasını telefonunuzdan 5664’e mesaj göndererek SMS ile öğrenebilirsiniz. Bu şekilde sorgulamak istediğiniz aracın plakasını açık bir biçimde yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Böylelikle kısa mesaj ile istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Ancak göndereceğiniz bu kısa mesaj için ücret talep edildiğini unutmayın. 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir