Dantel Örnekleri Ve Modelleri 2024
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Dantel Örnekleri Ve Modelleri 2024

0

Dantel serbest ipliklerin iç içe geçmesiyle kademeli olarak oluşturulan dekoratif bir ajur kumaş örneğidir. Dişler, çapraz ve büküm gibi özel hareketlerle bilinçli olarak yapılan tasarım için gerekli olan delikler ve sağlam parçalar oluşturur. En güzel şık dantel modelleri bu teknik ile ortaya çıkmaktadır.

2022 Dantel Örnekleri Ve Modelleri

Dantel on beşinci yüzyılda bulundu ve Popülaritesi on altıncı yüzyılda genişledi. Ve günümüzde birçok alanda yaygın olarak kullanılır hale geldi. Bugün baktığımızda giyimden çeyizlik eşyalara kadar birçok tekstil ürününde dantel modelleri kullanımı Trend hale gelmiştir.

Dantel örnekleri iğne oyası ve masura oyası olmak üzere iki ana el yapımı ile ortaya çıkmıştır. İğne oyası tek iplik ve tek iğne ile yapılırken, masura danteli birden fazla ipliğin manipüle edilmesiyle, masuralara sarılarak yapılır.

basit Dantel Örnekleri Ve Modelleri

Yeni Sezon Dantel Modelleri

Makine yapımı danteller, on sekizinci yüzyılın sonundan itibaren Sanayi Devrimi sırasında ortaya çıktı. İlk makine yapımı danteller, desenin elle uygulandığı, sürekli bir iplikten yapılmış, makinede üretilen bir ağdan oluşuyordu. Bir başka gelişme, el yapımı parçaları mükemmellik olarak taklit edebilen desenli bağcıkların üretimiydi.

El yapımı dantellerin taklitlerini makine yapımı parçaları el yapımı modellerinden ayırt etmek çok zor olabilir. El yapımı dantel ve makine yapımı taklitlerinin tekniğindeki küçük ama önemli farklılıkları dantelin dolgu pasa zemin kenar ve yanlarına göre sınıflandırılır. En güzel dantel modelleri web siteleri üzerinde yapımı ile birlikte kolaylıkla bulunmaktadır.

çeyizlik Dantel Örnekleri Ve Modelleri
Dantel Örnekleri Ve Modelleri 2022
Dantel Örnekleri Ve Modelleri basit
Dantel Örnekleri Ve Modelleri çeyizlik
Dantel Örnekleri Ve Modelleri kolay
Dantel Örnekleri Ve Modelleri
değişik Dantel Örnekleri Ve Modelleri
desenli Dantel Örnekleri Ve Modelleri
el işi Dantel Örnekleri Ve Modelleri
en güzel Dantel Örnekleri Ve Modelleri
en harika Dantel Örnekleri Ve Modelleri
en yeni Dantel Örnekleri Ve Modelleri
farklı Dantel Örnekleri Ve Modelleri
güzel Dantel Örnekleri Ve Modelleri
harika Dantel Örnekleri Ve Modelleri
kolay Dantel Örnekleri Ve Modelleri
şık Dantel Örnekleri Ve Modelleri
yapımı kolay Dantel Örnekleri Ve Modelleri
yeni sezon Dantel Örnekleri Ve Modelleri

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir