Çekyat Temizliği Nasıl Yapılır ? 
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çekyat Temizliği Nasıl Yapılır ? 

0

Ev hanımlarının sıklıkla takip ettiği bir durum vardır ki bu da hijyen konusudur. İnsanların temizlik konusuna önem vermesi oldukça önemli bir durumdur. Ayrıca eşyaların temizlenmesi de bir o kadar önemsenir. 

Çekyat Temizliği Nasıl Yapılır

Özellikle hemen her evde bulunan baza, koltuk, kanepe ve çekyat gibi eşyaların kullanımı görülmektedir. Bununla birlikte bu tür eşyaların temizlenmesi oldukça sık zamanlarda yapılmaktadır. Peki çekyat temizliği nasıl yapılır? İnsanların sıklıkla araştırdığı bir konu olmuştur. Çünkü farklı türde kumaşlardan imal edilen çekyatların temizliği de farklı olabilmektedir. 

İçindekiler

Çekyat Temizliği Hakkında Detaylar

Çekyat temizliği nasıl yapılır? Özellikle kumaş bir çekyatın temizliği için izleyeceğimiz adımlar şöyledir: 

  • Öncelikle deterjan, sirke ve ılık su karıştırılır. Bu karışımın miktarı değişmekle birlikte göz kararı olarak da yapılabilir. Ancak şuna dikkat edilmelidir ki sirkenin çok fazla olmaması gerekir. 
  • Sonra ise bu karışıma temiz yumuşak bir bez konularak ıslatılır ve hafifçe sıkılır. 
  • Daha sonra ıslatılan bez yardımıyla çekyat silinmeye çalışılır. 

Çekyatın silinmesi sırasında sünger de kullanılabilir. Leke için ise bir kâse suya bir iki damla amonyak karıştırılarak da bir sünger yardımı ile çekyatın yüzü silinebilir. Çekyat temizliği nasıl yapılır? Dediğimizde işte etkili çözümlerden biri de açıkladığımız durumdur. 

Çekyat ve koltuk gibi yüzeylerin temizlenmesi oldukça kolaydır. Bununla ilgili olarak yazımızda bahsettiğimiz yöntemler kullanılabilir veya deterjan yardımıyla da yüzeylerin temizliği yapılabilir. 

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir