Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Yaz ayı geldiğinde mutfaklardan en çok tercih edilen ve sevilerek tüketilen yemeklerin başında zeytinyağlı fasulye yemeği gelmektedir. Yaz sebzelerinden birisi olan bu fasulye hem besleyici hem de vitamin bakımından değeri çok yüksek olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Bu fasulye yemeği hem etli olarak hem de zeytinyağlı olarak yapılmaktadır.

Yani fasulye’yi neyle yaparsanız yapın her zaman hem lezzetli olur hem de severek yersiniz. Fakat en çok sorulan soruların başında zeytinyağlı fasulyenin yanına acaba ne yapsam sorusu oluyor. Öncelikle hanımlar bu yemeğin yanına yapılabilecek en ideal yemekler çorbalar , pilav ve salata çeşitli olmaktadır.

Pilav 

Zeytinyağlı fasulyenin yanına yapılabilecek en önce yemeklerin başında pilav gelmektedir. Bu iki yemek yenilebilecek en iyi ikili yemektir.

Pilavınızı ister sadece tereyağlı yapın isterseniz de renk katması açısından arpa şehriyeli ya da tavuklu yapın burada karar sizlere kalmış. Fakat bazı insanlar pirinç pilavı yiyemiyor o yüzden isteyenler bulgur pilavını da deneyebilir.

Biber Dolması

Yaz mevsiminde yetişen ve en çok sevilen sebzelerden birisi de biber dolması oluyor. Sizler de zeytinyağlı fasulyenizin yanına yaz akşamları soflarını süsleyen biber dolmasını yapabilirsiniz.

Domates Salatası

Bu yemeğin yanına kesinlikle güzel bir salata yapılması gerekiyor ve bunun için de en çok tercih edilen domates salatasını tercih edebilirsiniz. Yani domates salatasını hanımlar yaparken kaşık salata şeklinde yapın.

Kızartma

Fasulyemizi yaptık yanına pilav ve en son olarak da salata yapıp ortaya koyduk. Fakat yaz sebzelerinde yetişen patates , patlıcan , biber ve kabakları kullanarak da harika kızartma yapıp , domatesleri rendeleyip onunla da harika sos hazırlayabilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir