Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

0

Türk mutfaklarının vazgeçilmez yemeklerinden birisi olan zeytinyağlı yemeklerin de bugün enginarın yanına ne yapabilirim hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Biliyorsunuz ki enginar yemeğini salçalı ve terbiyeli olarak yapılıyor. Bu yemeği ister akşam ana yemek olarak isterseniz de öğlen ara öğün olarak tercih edin karar sizlerin.

Zeytinyağlı yapacağım enginar yemeğimin yanına hangi yemekleri veya salataları tercih etmem gerekiyor merak ediyorsanız buyurun bakalım.

Etli Yeşil Fasulye

Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına yapılabilecek bence en ideal yemeklerin başında yeşil fasulye geliyor. Fakat eğer isteyenler bunu etli olarak da yapabilir. Bu şekilde besin değeri de çok yüksek olacağından akşam yemeğini bu şekilde yapabilirsiniz.

Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

Türk mutfaklarının vazgeçilmez ve her yemeğin yanına yapılan yemeklerin başında pilav gelmektedir. Mesela hanımlar zeytinyağlı yapacağınız enginar yemeğinin yanına arpa şehriyeli veya isteğe göre tel şehriyeli olarak pirinç pilavını deneyebilirsiniz.

Zeytinyağlı Sarma

Her evde zevkle yapılan yemesi kolay fakat yapması zor olan bu sarmayı yapacağınız ana yemeğin yanına tercih edebilirsiniz. Hem zeytinyağlı olduğundan dolayı ikisi de bence uyumlu bir seçenek olabilir. Aynı zaman da sarmanın üzerine koyacağınız limon dilimleri ile harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Kuru Köfte

Enginar yemeğinin yanına biraz kuru bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman ister ızgara da isterseniz de tavada harika kuru köfte yapabilirsiniz. Yani aparatif bir yemek için kuru köfte iyi bir seçim olacaktır.

Sebze Çorbası

Yemeklerin vazgeçilmezi ve başlangıç olarak olmazsa olmazları da çorbalar oluyor. Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına başlangıç çorbası olarak sebze çorbasını tercih edebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir