Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez protein kaynağı yiyeceği olan yumurtanın yanına ne gider makalemize göz atacağız. Türkiye’de biliyorsunuz en çok tüketilen ve sevilen besini yumurtadır. Özellikle birçok yemeğe de tatlıya da tercih edilmektedir. Yumurta genel olarak kahvaltı da tercih edilir fakat bazı durumlarda yemek bile yapılabiliyor. Özellikle ıspanakta , sucukta veya patates gibi yiyecekler ile birleştirilince farklı bir lezzet ortaya çıkabiliyor.

Peki yumurtanın yanına ne gidebilir ? buna bakalım.

Ispanak Yemeği    

Ispanak yemeği biliyorsunuz ki kışın en çok tercih edilen ve sağlık bakımından da baya zengin olan bu yemeği yumurtanın yanına tercih edebilirsiniz. Ispanağın yemeğini değil de tavadaki halini yaparak üzerine yumurta ekleyerek de tercih edebilirsiniz.

Patates Haşlaması

Yumurtanın yanına yenilebilecek en aperatif ve en kolay yiyecekten birisi de patates haşlamasıdır. Fakat bunu yaparken yumurtayı da haşlamanız daha iyi olacaktır.

Sosis veya Sucuk Kızartması

Yumurtayı kahvaltı için tercih edecekseniz o zaman yanına sucuk ya da sosis kızartması yaparak harika lezzet oluşturabilirsiniz. İster sosis ya da sucuğun üzerine kırarak yapın isterseniz de ayrı karar sizlerin.

Kıyma Kavurma

Yumurta ile kıymayı birleştirip kavurma yaparsanız süper bir lezzet oluşturmuş olursunuz arkadaşlar. İsteyenler böyle isteyenler de ayrı şekilde de yapabilir.

Patates Kızartması

Yumurtanın yanına tercih edilebilecek en iyi yöntemlerden birisi de patates kızartmasıdır. Sabah kahvaltısı olarak bu saydıklarımızı tercih edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir