Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır, Yükselen Burç Nedir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır, Yükselen Burç Nedir ?

0

Burç konusu konuşulduğu zaman bir ortamda mutlaka yükselen burç tanımlamasını da duyarız değil mi ? Peki yükselen burç nedir ? Yükselen burç nasıl hesaplanır ? bunları hiç merak ettiniz mi ? Eğer bunların hiçbirini bilmiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır

Yükselen Burç Nedir?

İlk olarak şunu belirtelim ki yükselen burç arkadaşlar bir kişi doğduğu zaman ufuk çizgisinden yükselen burca denir. Yani doğum anı gerçekleştiği zaman yükselen takım yıldıza verilen isim olarak bilinir. Yükselen burcunuz da kendi asıl burcunuz kadar önemli olmaktadır.

Yükselen burçlar iki saatte değişmektedir ve bu yüzden sizin kesinlikle doğum saatinizi tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Yükselen burcunuz doğmuş olduğunuz zamandan ölene kadar hep aynı kalır ve hiçbir şekilde değişmez. Güneş burcu karakterimizi ve yükselen burçta bizim fiziksel olan özelliklerimizi yansıtır. Ay burcumuz da bizim tamamen duygu , bilinçaltımızı ve aynı zaman da aşk yaşantımızı kontrol etmektedir.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Türkiye’de yükselen burç hesaplaması yapılacağı zaman yaz saati baz alınarak yapılır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere yükselen burç asıl burç kadar çok önemlidir. Peki hesaplama nasıl yapılır ? Aşağıya yazacağımız 3 maddeyi doğru bir şekilde vermeniz gerekiyor. Bunlar ;

  • Doğum Tarihi
  • Saati
  • Doğum Yeri

Bunları internet ortamın da otomatik olarak yapılan yüksek burçları hesaplayan siteler bulunmaktadır. Onlara giriş yaparak yukarıda yazmış olduklarımızı dost doğru girdiğiniz vakit yükselen burcunuzun ne olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Fakat bunlardan birini bile bilmezseniz o zaman yükselen burcunuzu bulamazsınız.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir