Yoğurdun Sulanması Nasıl Engellenir
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yoğurdun Sulanması Nasıl Engellenir

0

Yoğurdun Sulanmaması İçin Ne Yapılmalıdır ?

Süt ve süt ürünleri biliyorsunuz ki tam bir sağlık deposudur ve özellikle her yaşta olan kişilerin kesinlikle tüketmesi gerekmektedir. Aynı zaman da süt ürünlerinin her zaman en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve ambalajlanması gerekmektedir. Marketlerde satılan ürünler de uygun şartlarda bekletiliyor ve bu ürünleri bizler satın aldıktan sonra da en iyi şekilde buzdolabında serin yerde muhafaza etmemiz gerekiyor.

Yoğurdun Sulanması Nasıl Engellenir

Dışarıdan almış olduğumuz ürünlerin ise kesinlikle son kullanma tarihlerine bakmamız gerekiyor. Çünkü buna dikkat etmezsek o zaman süt ürünlerinde hiçbir şekilde lezzet olmaz ve vitaminini yitirir. Özellikle hanımlar dışarıdan çok hazır yoğurt alırlar fakat böyle yapmak yerine kendiniz evde yapsanız daha doğru olur bence. Hem evde kendinizin yapacağı yoğurt dışarıdaki yoğurda göre daha faydalı olacaktır.

Yoğurdun Sulanmasını Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Yoğurdunuz sulanıyorsa ve bunu önlemek istiyorsanız o zaman vereceğimiz bilgileri çok dikkatlice okuyun. İlk olarak yoğurdu küçük olan kaplara mayalamanız gerekiyor ve bu şekilde yaparsanız herhangi bir şekilde sulanma meydana gelmez. Aynı zaman da kapağını hiçbir şekilde açmayın , dolapta bekletin ve hiçbir şekilde kaşık değdirmeyin.

Yoğurttan ne kadar kullanacaksanız ona göre sadece o kısımdan alın. Yoğurdu karıştırırsanız o zaman sulanmalar meydana gelecektir. Plastik kaşık veya metal kaşık yerine de tahta kaşık kullanması gerekiyor.

Mayalamış olduğunuz yoğurdun kapağına da süzgeç koyabilirsiniz. Bu şekilde sıcak olan süt buhar yapar ve bu şekilde su oluşmamış olur. Mayalamış olduğunuz yoğurdunuzu kumaşa sardıktan sonra kıvamı katı hale gelince örtünüzü alabilirsiniz. Yoğurt özellikle mayalandıktan sonra çok fazla hareket ettirmemeye özen gösteriniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir