Kadınların Yeri

Yeşillikler Buzdolabında Nasıl Uzun Süre Bozulmadan Saklanır

Yeşillikler Buzdolabında Nasıl Uzun Süre Bozulmadan Saklanır

Yeşillikler Buzdolabında Nasıl Saklanmalı ?

Yemeklerin yanına en çok tercih edilen ve özellikle salataların yanına yapılan yeşilleri buzdolabında uzun bir süre boyunca saklamamız için bazı noktalara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bir ana yemek yapıldığı zaman o yemeğin daha lezzetli olması için mutlaka yeşillikler kullanılır. Örnek verecek olursak dolma yapılacağı zaman iç harcı yapıldığı zaman dereotu ve maydanoz konur. Eğer bunlar konulmazsa o dolma çok lezzetli olmaz. Bu yüzden yeşilliklerin buzdolabında uzun bir süre bozulmadan saklamamız için bazı püf noktaları da bilmemiz gerekiyor.

Yeşillikler Buzdolabında Nasıl Saklanmalı

Yeşillik dendiği zaman genel olarak akla ilk gelenler ; marul , maydanoz , dereotu ve nane gelmektedir. Şimdi marul ister büyük isterse de küçük olsun dış yaprakları kısa süre içerisinde hemen renk değişmeye başlar ve ilerisi olursa bozulmaya kadar da gidebilir. Bunun sebeplerinden birisi de marulun ıslak olmasıdır. Eğer marulunuz ıslak veya nemli olursa hem renk değiştirir hem de yavaş yavaş bozulmalar meydana gelir. Bu yüzden marulunuzun bozulmasını istemiyorsanız mutlaka buzdolabınıza koyarken dikkat edin.

Tüm yeşilliklerinizi hanımlar buzdolabına koyacağınız zaman ıslak değil de kurutarak koymaya özen gösterin. Yani kurutarak koyarsanız normal şartlardan 2 gün daha dayanır ve bu şekilde 7 gün yeşilliklerinizi korumuş olursunuz. Aynı zaman da yeşilliklerinizi isterseniz saman kağıt denen kağıtları da sararak saklayabilirsiniz.

Pazar poşetleri ya da hava almayan poşetleri kesinlikle tercih etmeyin. Çünkü yeşillikleriniz bunlarda daha çabuk bozulacaktır. Vereceğimiz şekilde hanımlar saklama yaparsanız emin olun uzun bir süre yeşilliklerinizi buzdolabınız da saklamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ