Kadınların Yeri

Yeşil Soğan Nasıl Saklanır ?

Yeşil Soğan Nasıl Saklanır ?

Yeşil soğan saklayacağınız zaman ev hanımlarının yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi de yıkadıktan hemen sonra çok fazla süzdürme yapmamalarıdır. Eğer böyle yaparsanız dolaba koyduğunuz zaman yeşil soğanlarınız çok kısa zaman içerisin de çürümeye başlar.

Yeşil Soğan Nasıl Saklanır

Yeşil Soğan Nasıl Saklanmalıdır?

1-)Havlu

Havlu yöntemini kullanarak yeşil soğanlarınızı çok kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk olarak yeşil soğanlarınızı güzelce yıkayın ve daha sonra havluya sarıp o şekilde dolabınıza koyun. Bu şekilde yaparsanız uzun süre taze soğanlarınız taptaze kalır.

2-)Gazete Kağıdı

Bu yöntem de aynı havlu yöntemin de olduğu gibi taze soğanlarınızı güzelce yıkayın ve nemli olmadığına emin olun. Daha sonra gazete kağıdına soğanlarınızı sarıp buzdolabınıza koyup rahatça saklayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız takdir de uzun süre taze soğanlarınız taptaze kalacaktır.

3-)Buzdolabı Poşeti

Günümüzde meyve veya sebze saklaması yapacağımız zaman genel olarak buzdolabı poşetini tercih ederiz. Bu yüzden yeşil soğanı saklamak için de buzdolabı poşetini tercih edebilirsiniz. Buzdolabı poşeti ile saklama yapacağınız zaman ister yıkayın ister yıkamayın burada karar sizler kalmış. Ama eğer yıkayacaksanız o zaman suyunu mutlaka güzelce süzün.

4-)Dondurucu

Yeşil soğanı yaz kış demeden tüketmek istiyorsanız o zaman dondurucu da saklayabilirsiniz. Soğanlarınızı isterseniz doğrayıp bu şekilde saklayabilirsiniz. İsterseniz de bütün olarak da muhafaza edebilirsiniz.

Yeşil Soğan Saklarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yeşil soğan alacağınız zaman mutlaka hem diri hem de taze olanları seçmeye özen gösterin. Yumuşamış olan yeşil soğanların ömrü çok kısa olur.
  • Yeşil soğanı aldığınız zaman temizlemesini çok iyi yapınız. Çünkü sararmalar ve özellikle toprak kalıntıları olduğundan sağlığınız için de bu çok önemlidir. Yıkadıktan sonra ise kesinlikle çok iyi süzün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ