Yeşil Kahve Nedir ? Yeşil Kahvenin Sağlığa Faydaları
 1. Anasayfa
 2. Sağlık

Yeşil Kahve Nedir ? Yeşil Kahvenin Sağlığa Faydaları

0

Yeşil Kahve Nedir ?

Zayıflamak isteyen insanların sürekli olarak araştırdığı ve özellikle yaygın olarak kullanmış olduğu içecekler arasında yeşil kahve yer alıyor. Fakat şunu belirtmek isteriz ki yeşil kahveyi eğer fazla tüketirseniz o zaman sağlık sorunları ile karşılaşmanız muhtemeldir. Aşırı tüketildiği zaman bilinen yan etkileri ise şöyledir ;

Yeşil Kahve Nedir
 • Uykusuzluk
 • Huzursuzluk

En büyük bilinen 2 yan etkisi yukarıda yazdığımız gibidir. Her zaman az ve düzenli tüketmeye özen gösterin. Yeşil kahvenin diğer kahvelere oranla içerisin de klorojenik asit bulunmaktadır.

Yeşil Kahve Nedir? Normal Kahveden Farkı Nelerdir?

Yeşil kahve arkadaşlar normal kahvenin kavrulmamış halidir. Yani normal kahve biliyorsunuz kavrulma işlemi görüyor ve içerisin de bulunan faydalı özellikleri de gitmiş oluyor. Ama yeşil kahve kavrulmadığından dolayı içerisindeki faydalı özellikler de gitmemiş oluyor. Özellikle içerisin de kafein oranı da çok düşük olmaktadır. Yeşil kahvenin içerisin de bulunan Klorojenik asit sayesinde hem kalp hem de damar sağlığına çok iyi gelmektedir.

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin Faydaları

 • Unutkanlık gibi sorunlar varsa yeşil çay bunun önüne geçmektedir
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Vücudu dinç tutar
 • Soğuk algınlığa çok iyi gelir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Hücreyi yeniler ve yaşlanma belirtilerini azaltır
 • Sinir sistemine etki eder ve insana sakinlik verir
Yeşil Kahve Nasıl Pişirilmeli

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilmeli?

Yeşil kahveyi evde yapmak istiyorsanız o zaman ilk olarak tanelerini öğütün ve daha sonra cezveye su doldurun. Öğütmüş olduğunuz kahveyi cezveye ekleyin ve ocağa koymadan önce biraz kaşık ile karıştırıp daha sonra kısık ateşte pişirin. Kahve kaynamaya başladığı zaman ocaktan alın ve çay süzgeci ile süzüp fincana koyun.

Yeşil kahveyi arkadaşlar günde 2 defa tüketin. Daha fazlası sağlığınız açısından zararlı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir