Yeşil Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?
 1. Anasayfa
 2. Pratik Bilgiler

Yeşil Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

0

Yeşil Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

Birçok kadının merak ettiği sorulardan birisi de yeşil fasulye kaç dakikada pişer sorusu oluyor ? Bizde bu konu hakkında kısa bir araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık. Yeşil fasulye yemeğini hanımlar genel olarak maksimum pişme süresi 1 saattir fakat fasulyenin cinsine ve taze olup olmadığına göre 45 dakikaya kadar düşebilir.

Yeşil Fasulye Kaç Dakikada Pişer

Yeşil fasulye pişirme işlemi yapacağınız zaman bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. eğer mevsiminde yapacaksanız o zaman yukarıda belirttiğimiz üzere en geç 45 dakika içerisine pişer. Ama yeşil fasulyeniz kart ise o zaman bu süre biraz daha uzayarak 1 saati rahat bulur.

Genel olarak sebze yemekleri fazla sevilmez fakat fasulyenin yeri farklı olduğundan sebze yemekleri arasında en çok tercih edilenler arasında diyebiliriz. Sağlık açısından da oldukça yararlı olduğundan pişirme yapacağımız zaman bazı püf noktalara da dikkat etmemiz gerekiyor.

yeşil fasulyenin faydaları

Yeşil Fasulye Yapmanın Püf Noktaları

 • Taze fasulye yapacağınız zaman mevsiminde tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Mevsiminde tercih edeceğiniz zaman hem lezzetli hem de yumuşacık olacaktır. Bunun yanı sıra fasulyelerin cinsleri vardır ve bunlara da dikkat ederseniz hiçbir şekilde engel olmayarak yeşil fasulyenizi pişirebilirsiniz.
 • Taze fasulyenizi kesinlikle haşlama yapmadan pişirme yapmayın. Her zaman haşlayın ve daha sonra pişirme işlemine geçin. Kısa sürede pişmesini istiyorsanız ilk olarak fasulyenizi güzelce yıkayın ve daha sonra bir süre boyunca kaynatın. Eğer uzun süre kaynatma yaparsanız lezzetini kaçırırsınız buna dikkat edin.
 • Yeşil fasulyeyi güzel yapan etkenlerden birisi de salçadır. Fakat sadece salça değil bunun yanına 1 adet domates ekleyerek taze fasulyenizi daha güzel hale getirebilirsiniz. İsteyenler domates isteyenler de biber salçası tercih edebilir.
 • Yeşil fasulyenizin güzel tat vermesi istiyorsanız o zaman kesinlikle sarımsak kullanmanızı öneririz. Çünkü sarımsak her zaman yemeğe tat verir ve bu yüzden kullanmak isteyenler kullanabilir.

Yeşil Fasulyenin Yararları Nelerdir ?

 • Taze fasulye yemeğinin küçük yaştan itibaren başlanırsa tüketilmeye o zaman kemiklerin doğru bir şekilde gelişmesini sağlar. Daha ileriki yaşlar da ise meydana gelebilecek kemik erimesinin de önüne geçmiş olur.
 • Sindirim sistemi üzerin de etkisi çok büyüktür. Kronik olarak hazımsızlık varsa o zaman içerisinde bulunan lifin sayesinde bundan kurtulabilirsiniz.
 • Kuru fasulyenin de birden fazla yararı vardır ve bunlardan birisi vücutta bulunan yorgunluğu en aza indirir ve yeşil fasulye gibi dinlendirici özelliği varıdır.
 • Kan şekerini düzenler.
 • Böbreklerde meydana gelen taş veya kum gibi rahatsızlıklar varsa bunların kolayca düşmesini sağlar.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir