Yeni Halının Tüyleri Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yeni Halının Tüyleri Nasıl Temizlenir ?

0

Sıcak bir atmosfer, şık görünüm ve sağlıklı yaşam amacı olarak kullandığınız halılarınız kullanmaya başladığınız zamanda tüylenmeler yapar. Bu tüylenmeler endişe edilecek bu durum değildir.

Yeni Halının Tüyleri Nasıl Temizlenir

Temizlik aşamasında ilk zamanlar can sıkıcı gibi görünse de bir iki formül ile tüylerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Yeni halının tüyleri nasıl temizlenir? Araştırmalarında kullanılan pratik formülleri deneyebilirsiniz. 

Elektrik süpürgesi ile halınızı süpürmek, ortaya çıkan tüyleri toplar ve zamanla oluşan tüylenme sorununu ortadan kaldırır. Halınızı sert bir biçimde hırpalayarak süpürmek yerine hafif dokunuşlarla tüyleri toparlayabilirsiniz. Halı mutlaka ipliklerin yattığı alana doğru süpürülmelidir.

Yeni halının tüyleri nasıl temizlenir? Bir kova içerisine koyduğunuz su ile yumuşak kıllı fırçayı ıslatarak halınızı nazik bir şekilde fırçalayarak toplanan tüyleri temizleyebilirsiniz. Belirli aralıklar uygulanan bu işlemden sonra halınızda tüylenme sorunu kalmadığını göreceksiniz.

İçindekiler

Halı Özelliğine Göre Temizlik Aşaması

Yeni halının tüyleri nasıl temizlenir? Araştırmanızda halınızın özelliği de önemlidir. Eğer halınız yün ağırlıklı bir halıysa, tıraşlama uygulaması yapabilirsiniz. Ancak tıraşlama işlemi özen ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Halınıza zarar vermeden nazik bir şekilde işlemi uygulayabilirsiniz.

Yün halılarda tüyler ile birlikte minik yumaklar da ortaya çıkar. Süpürme işlemi bittikten sonra ortada çıkan yumakları dikkatli bir şekilde makas yardımı ile kesebilirsiniz. Eliniz ile çekiştirmemeye özen gösterin ve koparmayın. Bu aşamada halınız ciddi biçimde zarar görür.

  • Deformasyona uğramaması için halılarınızı vurarak temizlemeyin
  • Süpürme ve temizlik işlemleri bittikten sonra hafif bir biçimde silkeleyerek serebilirsiniz.
  • Bu işlemler halınızın ömrünü uzatacak ve tüylenmelerden kurtaracaktır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir