Yağmurlu Havada Nasıl Giyinilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yağmurlu Havada Nasıl Giyinilir ?

0

Kış mevsimi çattı geldi ve artık yağmurlu havalarla karşı karşıya kaldık değil mi ? Özellikle bayanlarımız tarafından yağmurlu hava çok sıkıntı oluyor. Çünkü hem tarz hem de şık olduklarında dolayı ıslanmadan stillerini bozmak istemiyorlar. Ama merak etmeyin sizlere şimdi vereceğimiz bazı püf noktalar sayesinde yağmurlu havada giyimin nasıl olacağını öğreneceksiniz.

Yağmurlu Havada Nasıl Giyinilir

Yağmur yağdığı zaman genel olarak karşılaşılan en büyük problemler içerisin de ayakkabının içinin ıslanması sorunu oluyor. Günümüzde ise ayakkabı üreticilerine baktığımız zaman her bir firma yağmur ayakkabısı üretmektedir. Hem çeşit çeşit hem desen desen bakımından birden fazla yağmur ayakkabısını bulmak mümkündür. Yağmur ayakkabısı sayesinde hem ayaklarınız ıslanmaz hem de hasta olmaktan kurtulmuş olursunuz.

Diğer konuşacağımız giyim ise dar paça pantolon ya da termal olan taytlar olacaktır. Bakın yağmurlu havada tercih edeceğiniz termal tayt sizin içinizi daha sıcak tutacaktır bundan emin olabilirsiniz. Aynı zaman da tercih edeceğiniz dar kot pantolonlar da hem sizi tarz yapacak hem de sıkı tutacağından dolayı bacaklarınız sıcacık olacaktır. Ama ne olursa olsun bol paça ya da uzun altları tercih etmeyin.

Yağmurlu Havada Giyilecek Kıyafetler

Şemsiye tercih ediyorsanız merak etmeyin bu sizin saçınızı asla korumayacaktır. Bunun için yanınız da şemsiye olsa bile mutlaka fötr şapka tercih etmelisiniz. Sarı ile siyah ve krem ile de kahverengi uyumunu her bayan bilir bence değil mi ? Eğer bunu biliyorsanız bence siyah renk fötr şapka sizi çok güzel gösterecek aynı zaman da saçlarınızı kurtaracaktır.

Yağmurluk tercih ederken de üstünüzün pamuk olmaması gerek. Tam tersi yün tercih ederseniz sizin için daha iyi olur. Çünkü yün nemi içine hapseder ve bu yüzden hem göğüs hem de boyun çevreniz sıcacık olur. Yün olarak ise kazaklar , bluzler ve tunikleri tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir