Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim ?

0

Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim ?

Günümüzde en çok merak edilen sorular arasında yağlı kağıt yerine ne kullanabilirim ? sorusu oluyor. Eğer sizler yağlı kağıt kullanmak istemiyorsanız o zaman bunun yerine alternatif yol olarak başka şeyler tercih edebilirsiniz. Aslında bakarsanız yağlı kağıt en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Çünkü fırınlarda börek , poğaça veya kurabiye yapılacağı zaman altı yapışmasın diye genel olarak yağlı kağıt tercih edilmektedir. Yağlı kağıt aynı zaman da birçok markette bularak kullanabilirsiniz. Fakat yağlı kağıdınız bitti ve buna alternatif olarak başka şeyler arıyorsanız o zaman bu konu hakkında sizlere bilgiler verelim.

Yağlı Kağıt Yerine Ne Kullanabilirim

Yağlı Kağıt Yoksa Ne Yapılır?

Akşam saatinde bir şeyler yapacağınız zaman yağlı kağıdınız bitti ve marketler de kapalı ise o zaman evde bulacağınız ve uygulayacağınız kolay yöntemler sayesinde yağlı kağıda gerek bile kalmadan istediğiniz her şeyi basit bir şekilde yapabileceğiniz.

1-)Margarin Kullanımı

Fırında yemek veya tatlı gibi şeyler yapacaksanız fakat yağlı kağıdınız yoksa o zaman hiç üzülmeyin çünkü eski yöntemlerden birisi olan margarin kullanımını yapabilirsiniz. Margarin kullanımı eski bir yöntemdir fakat günümüzde yine de çok fazla kullanılmaktadır. Her evde zaten margarin bulunur ve bu yüzden sizler de tepsinizin her bir köşesine sürün ve daha sonra yemeğinizi veya tatlınızı hazırlamış olduğunuz tepsiye koyabilirsiniz. Bu şekilde yaparak yanmadan pişmesini kolayca sağlamış olursunuz. Ama margarin kullanımı yapacağınız zaman çok fazla yağ sürmemeye dikkat ediniz.

2-)Un ve Yağ Kullanımı

Yağlı kağıt olmadığı zamanlar da yemeklerin altı yanmaması için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi de un ve yağ kullanımı oluyor. Bu yöntem hem çok basit hem de etkilidir. İlk olarak tepsinize az miktarda olacak şekilde sıvı yağı dökelim ve arsından un serpelim. Bu şekilde yemeklerin veya tatlıların altının yanmasını önlemiş olursunuz. Fakat eğer fırınınız eski ise bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fırınınız yeni model ise pek tercih edilmiyor.

Yağlı Kağıt Kullanımı Nasıl Yapılır?

  • Yağlı kağıdı kullanmak aslında çok basittir fakat sadece bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Yağlı kağıdı tepsinizde kullanacağınız zaman tepsiye göre kesilmesi gerekiyor. Eğer büyük yağlı kağıtlar kullanırsanız o zaman fırın içerisine yanabilir.
  • Yağlı kağıdı kullandıktan sonra hiçbir şekilde tepsiye yağ veya un serpmenize gerek yoktur.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir