Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Yöntemleri ve Faydalı Öneriler
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Yöntemleri ve Faydalı Öneriler

0

Yağlı bir cildiniz varsa genel olarak en sık karşılaşmış olduğumuz problemlerin başında siyah noktalar ile sivilceler yer alır. Bu gibi cilt sorunları olduğu zaman kişi doğal olarak kendisini kötü hisseder ve gerçekten çok can sıkıcı durumlardan birisidir. Ama üzülmeyin kızlar çünkü evde yapacağınız doğal yöntemler sayesinde cildiniz de meydana gelen yağ sorunlarının üstesinden kolayca gelebileceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Yöntemleri ve Faydalı Öneriler

Cildi aşırı derece de yağlanan insanların genel olarak cilt bakımlarına çok fazla özen göstermeleri gerekmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Önemli Bakım Önerileri

  • Bu gibi cilt yapınız varsa genel olarak yapmış olduğunuz sorunlar arasında yüzünüzü gün içerisin de çok fazla yıkamaktır. Çünkü yüzünüzü eğer çok fazla yıkarsanız o zaman cildinizdeki yağ dengesi bozulur.
  • Kullanmış olduğunuz toniklerin içerisin de kesinlikle alkol bulunmasın. Çünkü kozmetik ürünlerinin içerisin de eğer alkol gibi maddeler kullanılırsa bu cildinize zarar verir.
  • Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
  • Hem sigara hem de alkol kullanmayın.
  • En önemlisi ise yağlı olan yiyeceklerden uzak durun.

Uygulanabilecek Doğal Bakım Yöntemleri

Aloe Vera ve Nane Yağı

Aloe vera cilt için çok iyidir ve nemlendirici özelliği olduğundan dolayı cildinizde ki nem ihtiyacını tamamen karşılar. Bu yöntemi yapacaksanız şöyle yapın ; 1 yemek kaşığı aloe vera jele 2 damla olacak şekilde nane yağı damlatalım ve daha sonra bunu karıştırıp cildimize sürelim. Aynı zaman da cildiniz de oluşan sivilceler varsa bunu da önler.

Zerdeçal ve Limon Suyu Mucizesi

Zerdeçal biliyorsunuz ki birden fazla yararı bulunmaktadır ve cildiniz de oluşan fazla yağlardan ise kurtulmanızı sağlar. Bu yöntemi yapmak için ise ; 1 yemek kaşığı zerdeçalı uygun olacak olan kabın içerisine dökelim. Arkasından 1 tatlı kaşığı limon suyu ile yarım tatlı kaşığı olacak şekilde elma sirkesini de kabın içerisine dökerek karışımı hazırlayalım. Hazırladığımız bu karışımı ise cildimize uygulayıp yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip daha sonra yüzümüzü ılık su ile yıkayalım.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir