Kadınların Yeri

Yabancı Dil Hangi Yaşta En Kolay Öğrenilir ?

Yabancı Dil Hangi Yaşta En Kolay Öğrenilir ?

Yabancı dil eğitimi kaç yaşında başlamalı

Konu yabancı dil öğrenmeye geldiğinde, çocukların en usta olduğunu düşünmeye meyilliyiz. Ancak durum böyle olmayabilir ve bir yetişkin olarak başlamanın ek faydaları da vardır.

Bunu bir dil sınıfındaki ortalama bir yetişkinin mücadelesiyle karşılaştırın ve genç yaşta başlamanın en iyisi olduğu sonucuna varmak kolay olacaktır. Ancak bilim, dillerle olan ilişkimizin bir ömür boyunca nasıl geliştiğine dair çok daha karmaşık bir görüş sunuyor ve geç başlayanları teşvik edecek çok şey vardır.

Yabancı dil eğitimi kaç yaşında başlamalı

Genel olarak, farklı yaşam evreleri bize dil öğreniminde farklı avantajlar sağlar. Bebeklere karşı, farklı sesler için daha iyi bir kulağımız vardır; Yeni yürümeye başlayan çocukların, yerel aksanlarını şaşırtıcı bir hızla algılayabiliriz. Yetişkinler olarak, kendi dilimizde bile kelime dağarcığımızı sürekli olarak genişletmemize izin veren okuryazarlık gibi daha uzun dikkat süremiz ve önemli becerilerimiz var. Ve yaşlanmanın ötesinde, sosyal koşullar, öğretim yöntemleri ve hatta aşk ve arkadaşlık gibi birçok faktör, kaç dili ve ne kadar iyi konuştuğumuzu etkileyebilir.

Küçük çocukların başarılı olduğu şey, dolaylı olarak öğrenmektir: anadili yabancı olan kişileri dinlemek ve onları taklit etmek dil öğrenmeyi kolaylaştırabilir. Ancak bu tür bir öğrenme, anadili Türkçe olan kişilerle çok fazla zaman gerektirir. İlkokul düzeyinde bir çocuk yabancı dil öğrenmek konusunda daha kolay kavrayabilir. Bunun için yabancı dil eğitimi almak veya evde yabancı dili olan biriyle yaşıyor olmakta dil öğrenmeyi kolaylaştıran etkenlerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ