Uzun Süre Tokluk Hissi Vererek Kilo Vermeye Yardımcı Olan Besinler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Uzun Süre Tokluk Hissi Vererek Kilo Vermeye Yardımcı Olan Besinler

0

Düzenli bir şekilde besleniyorsanız ama tüm bunlara rağmen çok çabuk acıkıyorsanız o zaman tüketmiş olduğunuz yanlış besinlerden kaynaklı bir durum olmaktadır. Eğer uzun süre boyunca tok hissetmenizi sağlayacak besinler yerseniz bu gibi sorunlardan çok kolay bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

Uzun Süre Tokluk Hissi Vererek Kilo Vermeye Yardımcı Olan Besinler

Protein Kaynağı Yumurta Tokluk Hissi Verir Mi?

Yumurta biliyorsunuz ki yüksek oran da protein kaynaklı besinlerden birisidir. Hatta anne sütünden sonra en önemli ve en iyi protein kaynağının yumurta olduğunu söylenmektedir. Kahvaltı yapacağınız zaman 1 adet haşlanmış yumurta yerseniz gün boyunca hem zinde kalırsınız hem de dinç bir gün geçirirsiniz. En önemlisi de açlık hissini bastırırsınız. Eğer haşlama sevmiyor yağda pişirmeyi seviyorsanız o zaman zeytinyağı ve sebze ile omlet yaparak da tercih edebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Tok Tutar Mı?

Yulaf ezmesi tam bir karbonhidrat deposudur ve kalorisi ise çok düşüktür. Aynı zaman da çok besleyici yapısı vardır. Yulaf ezmesini ister sütün içerisine karıştırarak isterseniz de yoğurtla beraber tüketebilirsiniz. Aynı zaman da yulaf ezmesini eğer badem , fındık , ceviz ve süt ile karışım yaparsanız kahvaltıda bunu yerseniz gün boyunca tok kalmanızı sağlayabilir.

Yarım Yağlı Süt ve Yoğurt

Tam yağlı olan yoğurtları veya sütleri tercih etmek yerine yarım yağlı olanları tercih etmeniz sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Süt ve yoğurt protein bakımından en zengin besinlerden birisidir ve bu gıdalar da iştahınızı bastırır sizi uzun süre tok tutar.

Açlık Krizlerine Engel Olan Tarçın

Tarçının en büyük etkilerinden birisi hem kan şekerini düzenliyor hem de iştahı azaltmaktadır. Eğer sizler yatmadan önce 1 bardak sütün içerisine 1 çubuk olacak şekilde tarçın koyup tüketirseniz sabah uyandığınız da hiçbir şekilde açlık hissi yaşamazsınız. Bu şekil de fazla olan yağlarınızdan da kurtulmuş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir