Türk Kahvesi Böceklenir mi ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Türk Kahvesi Böceklenir mi ?

0

Türk kahvesini eğer doğru koşullarda saklama yaparsanız o zaman herhangi bir şekilde bozulma , böceklenme gibi sorunlarla karşılaşmadan uzun bir zaman rahatlıkla tüketebilirsiniz. Eğer saklama koşullarına dikkat etmezseniz o zaman bu gibi sorunlarla karşılaşmanız çok normal bir durumdur.

Türk Kahvesi Böceklenir mi

Türk Kahvesinin Saklanma Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Türk kahvesi genel olarak günümüzde çok tüketilen içeceklerden birisidir ve doğru bir şekilde saklanması son derece önemli konulardan birisidir. Almış olduğunuz Türk kahvesi paketini 1 hafta içerisinde tüketmeniz gerekiyor eğer tüketemezseniz o zaman doğru bir şekilde saklama yaparak sonraki günler kullanabilesiniz. Peki doğru saklanma koşulları nelerdir ?

  • İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki almış olduğunuz kahvenin son kullanma tarihi çok önemli olmaktadır. Son kullanma tarihine az kalmışsa onu sakın almayın.
  • İkinci olarak dikkat edeceğiniz en önemli konulardan birisi de kahveyi saklamış olduğunuz kutu oluyor. Türk kahvesi her zaman cam gibi kavanozlarda saklanması daha doğrudur. Sürekli olarak tüketen birisiyseniz cam kavanoz en iyi seçim olacaktır. Ama şunu da belirtmek isteriz ki kahvenin teneke kutularında da saklarsanız kullanım ömrü daha uzun olur.
  • Kahveyi eğer cam kavanozda saklayacaksanız burada dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmayınız. Kısa süreli beklemelerde herhangi bir problem olmaz fakat uzun süre ağzı açık olarak kalırsa o zaman tadında değişimler görülür.
  • Dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise ağzı açık bir şekilde kahveyi asla bırakmayın. Sürekli olarak hava alırsa kahvenin tadında değişimler görülebilir.
  • Kahveyi nerede saklıyorsanız o alanın nemli olmaması çok önemlidir. Mutfakta saklıyorsanız mutfak dolabı içinde saklama yapabilirsiniz.

Türk Kahvesinin Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

Türk kahvesi hemen bozulabilen ürün değildir fakat saklanma koşulları doğru değilse zaman içerisinde bozulan üründür. Kahveyi uzun bir süre tüketmediniz ve kavanozun kapağını açtığınız vakit rutubet kokusu varsa sakın o kahveyi tüketmeyin.

Böyle bir durumda tüketim yaparsanız eper hassas bir bünyeniz varsa hemen etkilenebilirsiniz. Ama kahvenin tadını tam anlamıyla alamazsınız bunu da belirtelim. Türk kahvesini saklamış olduğunuz kutu içerisin de küçük siyah noktalar varsa buda bozulduğunu gösterir ve asla tüketmeyin.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir