Topuk Dikenine İyi Gelen Eczanedeki Kremler Hangisi ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Topuk Dikenine İyi Gelen Eczanedeki Kremler Hangisi ?

0

Topuk Dikenine İyi Gelen Eczanedeki Kremler ?

Hiç geçmeyen bir topuk dikeni probleminiz varsa en yakın zaman içerisinde sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekiyor. Biz şimdi topuk dikenine iyi gelebilecek eczaneler de satılan kremleri sizlerle paylaşacağız. Yazımızı okumaya devam edin.

Topuk Dikenine İyi Gelen Eczanedeki Kremler

Topuk dikeni çok kötü bir rahatsızlıktır ve gün içerisinde bizim hareket etmemizi kısıtlar. Sık sık ayakta duruyorsanız , aşırı kilolarınız varsa veya çıplak ayakla taş zeminde yürüyorsanız böyle rahatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. Fakat topuk dikeni varsa evde yapacağınız bazı yöntemler sayesinde bundan kurtulabilirsiniz. Yapabileceğimiz uygulamalar ; karbonat uygulaması , istirahat ve limon olmaktadır. Topuk dikeni ayak kemerinin yanında veya hemen altında da bulunabilir.

Fazla kilolarınız varsa , ayakta çok fazla duruyorsanız , yanlış ayakkabı seçimi yaptıysanız , ayaklarınızda zorlama varsa o zaman bu gibi topuk dikeni problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunu önlemek için ise topuk dikenine iyi gelen kremlere yönelebilir veya en yakın doktora başvuru yapabilirsiniz.

topuk dikeni neden olur

SULİDİN JEL

SULİDİN JEL

Suliden jel spor yaralanmalarında oluşan rahatsızlıklara , kas incinmelerine , morarmalara ve aynı zaman da kas burkulmaları için tercih edilmektedir. Eğer eklem dışı olan romatizmal bozukluklar varsa da onların ağrılarını geçirme de birebirdir. Topuk dikeni için sulidin jeli kullanabilirsiniz.

SULİDİN JEL NASIL KULLANILIR ?

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde bu kremi etkilenen bölgeye günde üç veya dört kez uygulayın. Uygulama süresi için doktorunuza danışın.

Bu jeli ilk olarak doktorunuza danışın ve başka şekilde tavsiye etmezse o zaman bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Etkilenen bölgeye günde 3 veya 4 defa uygulayın. Bu kremi aynı zaman da kullanmadan önce kesinlikle ellerinizi bol sabunlu su ile yıkayın. Daha sonra etkilenen bölgeye nazikçe uygulayın. Tedaviyi yaptıktan sonra o bölgeye bandajlama veya kapatma yapmayınız.

NEVPLUS KREM

NEVPLUS KREM

Bu krem bitkisel olan yağlar ile desteklenmiştir ve içerisinde herhangi bir şekilde paraben veya alkol yoktur. İçinde lahana yağı , kantaron yağı , portakal yağı, biberiye yağı, mentol, kafur, kırmızı biber, formik asit gibi malzemeler vardır.

NEVPLUS KREM NASIL KULLANILIR ?

Bu ürünü topuk dikeni olan yere uygulama yapmadan önce o bölgeye 5 dakika kadar buz kompresi yapın ve parmağınızla yeterli miktar üründen alarak dikenli olan bölgeye dairesel masaj yaparak uygulayın. Daha sonra çorabınızı giyin. Bu şekilde günde 2 kere olarak hem sabah hem akşam şeklinde uygulayın.

PRODERM GOLD TOPUK DİKENİ KREMİ

PRODERM GOLD TOPUK DİKENİ KREMİ

Bu kremin içerisinde özel bitki yağları bulunmaktadır ve hiçbir şekilde parapen veya alkol gibi kimyasal olabilecek malzemeler bulunmamaktadır. Bu yüzden topuk dikeni için bu kremi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

PRODERM GOLD KREM NASIL KULLANILIR ?

Proderm Gold kremini uygulamadan önce yaklaşık olarak 6 dakika buz kompresi yapın ve daha sonra yeteri kadar kremden alıp o bölgeye dairesel masaj yaparak uygulayın. Kremi sürdükten sonra çorabınızı giyebilirsiniz. Kremi hem sabah hem de akşam olacak şekilde günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir