Tırnak Arası Nasıl Temizlenir ? Tırnak İçindeki Kir Temizliği
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Tırnak Arası Nasıl Temizlenir ? Tırnak İçindeki Kir Temizliği

0

Tırnak Arası Nasıl Temizlenir ?

Elinizi ne kadar ovsanız da tırnağınızın altındaki kir asla tamamen yok olmuyormuş gibi geliyor mu?  Kirin neden orada birikmeye devam ettiğini ve o tırnağın altındaki şeyin gerçekte neyden oluştuğunu merak ediyorsanız, bakteri Enfeksiyona neden olabilir bu durum çoğunlukla takma tırnak takan ve uzatan kadınlarda görülür. 

Tırnak Arası Nasıl Temizlenir

Yalnızca tırnakların uzun olması nedeniyle bakteriler için mükemmel bir sığınak olabilecek açıklıklara da sahip olabilirler. Tırnak içi nasıl temizlenir sorusuna verilecek birçok etkili yöntem içeren cevap vardır. Duşta tırnaklarınızı bir kalıp beyaz sabuna batırmak, kiri ve kalıntıları temizlemeye yardımcı olur ve tırnaklarınızın beyazını daha beyaz yapar. Ayrıca duş sonrası törpü ile temizlemek girilmeyen deri bölgeleri de temizler.

Ne tür bir nemlendirici kullandığınız da fark yaratacaktır. O halde, tırnaklarınızın bakterilerden ölü deriye ve en iyisi belirtilmeyen şeylere kadar her şeyi barındırarak oldukça iğrenç hale gelmesine şaşırmamak gerekir.  Onları kısa tutmak için makas kullanmak akıllıcadır, ancak bu birikmiş pisliği tamamen önlemeyebilir. Ellerinizi temizlemek için sıvı veya kalıp sabun iyidir, ancak sıkışmış yağ veya diğer kirler bulaşık sabunu kullanılarak daha kolay gevşetilebilir.  

Ağır kirler için üretilmiş özel kalıp sabunları da kullanabilirsiniz, çoğu insan bir miktar sıvı deterjanla iyi sonuç verecektir. Kuru kalıntıları temizlemek, bir kez ıslandığından çok daha kolaydır. Ardından yumuşak bir sabun ve ılık su kullanarak ellerinizi iyice yıkayın. Tırnaklarınızı kırılgan ve kuru bırakabilecekleri için sert paraben Bazlı sabunlardan kaçınmak her zaman en iyisidir.

Tırnak İçindeki Kir Temizliği

Ayak tırnak içi nasıl temizlenir sorusuna cevaben ayakları ılık suda bekletmek ve duş sonrası yumuşayan kirleri tırnak makasının ucuyla temizlemek oldukça mantıklıdır. Tırnaklarınızı yumuşatmak için birkaç dakika ılık, sabunlu su dolu bir kasede bekleterek ve ardından bir tırnak fırçası kullanarak güzelce ovalayarak uygulayın. Onları iyice kurulayın ve biraz nemlendirici uygulayın.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir