Kadınların Yeri

Tıkalı Burun Nasıl Açılır ? Burun Tıkanıklığı İçin İlaçsız Doğal Yöntemler

Tıkalı Burun Nasıl Açılır ? Burun Tıkanıklığı İçin İlaçsız Doğal Yöntemler

Tıkalı burun genel olarak kış mevsimlerin de soğuk algınlığından dolayı yaşanan ve insanın yaşam kalitesini de ciddi oranda düşüren olumsuz durumlardan birisidir. Fakat olumsuz olan bu durumdan hiçbir şekilde ilaç kullanmadan doğal yollar sayesinde kurtulmanız mümkündür.

Tıkalı Burun Nasıl Açılır

Evde şimdi uygulayacağınız bazı yöntemler sayesin de tıkalı olan burnunuz hemen açılacaktır. Vereceğimiz yöntemler ise pratiktir ve aynı zaman da çok etkilidir. O zaman isterseniz hemen yöntemlerimize göz atalım.

Not : Eğer uzun süren bir burun tıkanıklığınız ve kanlı burun akıntınız varsa mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir.

Tıkalı Burun Nasıl Açılır?

  • Genel olarak sigara içen birisiyseniz burun tıkanıklığı sizde sık sık görülen durumdur. Bu yüzden sigaradan veya sigara içilen yerlerden mümkünse uzak durmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.
  • Tıkalı olan burunu açmanın en etkili yöntemlerinden birisi de tuzlu su oluyor. İlk olarak 1 çay bardağı ılık suya 1 çay kaşığı olacak şekilde su ekleyelim ve bu suyu buruna çekelim. Bu şekilde tuzlu su mukusu kolayca atacaktır ve burnunuz açılacaktır.
  • Tıkalı olan burun kuru havaları sevmez bu yüzden ortamın nemli olması daha rahatlatıcı olacaktır. Sıcak bir banyo tıkalı burunu hemen açacaktır.
  • Diğer yöntemler arasında bitkisel yöntemler yer alıyor. Zencefil ve limon karışımı çay yaparak tıkalı olan burnunuzu bu şekilde açabilirsiniz.
  • Kuru soğan çiğnemek , acı yemek veya bol baharatlı yemekler de burnunuzu açmaya yardımcı olacaktır.
  • En son yöntemlerimizden birisi de yüzünüze ılık ve nemli olan bir havlu yerleştirip belli bir süre o şekilde kalarak burnunuzu açabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ