Kadınların Yeri

Tereyağı Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tereyağı Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tereyağı , biliyorsunuz ki yemeklerin lezzetli olması için en çok kullanılan yağlardan birisidir ve özellikle kıyafetlerimize veya eşyalarımıza bulaştığı zaman da çıkarması bir hayli zor olabiliyor. Birçok kişi yağ lekelerinden çok korkar fakat aslında bakarsanız hem hızlı hem de doğru bir şekilde müdahale ettiğiniz zaman sandığınız kadar zor olmuyor.

Tereyağı Lekesi Nasıl Çıkar

Yağ lekesi meydana geldiği zaman birçok kişi hemen kimyasal maddelere başvurur. Fakat bunu yapmak yerine doğan ürünleri kullanarak yapsanız hem sağlıklı olur hem de lekeyi %100 çıkarırsınız. Şimdi bu konu hakkında ise sizlere bildiklerimizi anlatacağız ve artık tereyağı lekesinden kolayca kurtulabileceksiniz.

Tereyağı Lekesi Nasıl Çıkarılır?

1-)Tuz ile Müdahale Etmek

Hem tereyağı hem de sıvı yağ lekesi üzerinize bulaştı ise o zaman hiç merak etmeyin tuz yöntemini kullanarak bunun üstesinden kolayca geleceğiniz. İlk olarak yağ nereye döküldü ise o bölgenin üzerine tuz dökün. Tuz çünkü yağın derine kadar ulaşmasını engeller. Bu şekilde biraz bekletin ve arkasından bulaşık deterjanı ile yağ dökülen yeri güzelce silin.

2-)Talk Pudra ile Müdahale Etmek

Yağ lekelerin de genel olarak günümüzde en sık kullanılan yöntemlerden birisi de talk pudrası oluyor. Pudra doğal bir yapıya sahiptir ve bu yüzden genel olarak hassas olan kumaşlarda çok sık tercih edilmektedir. Bu yöntemi yapmak için aynı tuz da olduğu gibi yağ dökülen bölgeye talk pudra döküp bir müddet kadar bekletin ve arkasından bulaşık deterjanı ile güzelce silin.

3-)Amonyak İle Müdahale Etmek

En son yöntemlerimizden birisi de amonyak yöntemi oluyor arkadaşlar. Bu yöntem de çok sık tercih edilen yöntemler içerisinde yer alır. İlk olarak bir kase içerisine 1 miktar kadar amonyak koyup karıştırın. Sonra elinize temiz bir bez alın ve bu karışım ile nemlendirip yağın bulaşmış olduğu yeri hızlı hareketler yapmayarak silin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ