Tavuk Suyu Buzdolabında Kaç Gün Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Tavuk Suyu Buzdolabında Kaç Gün Saklanır ?

0

Tavuk Suyu Buzdolabında Kaç Gün Saklanır ?

Tavuk suyu çorbası yaptınız ve saklamak istiyorsanız o zaman 2 şekilde saklama yöntemini sizlerle paylaşacağız. Vereceğimiz saklama şekilleri aslında bakarsanız tavuk suyu çorbasını ne zaman tüketeceğinizle alakalı bir durumdur. Eğer sizler kısa süre içerisine de tüketecekseniz o zaman buzdolabınızın alt kısmında saklayabilirsiniz. Fakat uzun bir süre saklamayı düşünüyorsanız o zaman buzdolabınızın dondurucu kısmında muhafaza etmeniz gerekiyor.

Tavuk Suyu Buzdolabında Kaç Gün Saklanır
  • Yapmış olduğunuz tavuk suyu çorbasını buzdolabında 3 gün ve dondurucu da ise 6 ay gibi bir süre saklama yapabilirsiniz. Ama saklama yapacağınız zaman bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Tavuk suyu çorbasını doğru muhafaza edemezseniz kolay bir şekilde bozulmalar görülebilir. Bu bozulmayı engellemek için ise 2 farklı saklama yöntemini kullansanız bile hava almasını engellemelisiniz. Eğer hava alırsa o zaman tüketim ömrü de kısa olacaktır.
  • Buzdolabınızın alt kısmında tavuk suyu çorbanızı ister çelik tencere de ister cam kavanoz da isterseniz de buzdolabı poşeti kullanarak saklama işlemi yapabilirsiniz. Dondurucu da muhafaza edeceğiniz zaman ise az yer kaplaması için buzdolabı poşetlerinde saklayabilirsiniz. Fakat saklama yapacağınız zaman hava almamasına çok dikkat ediniz.

NOT ; Tavuk suyunu saklama işlemi yapacağınız zaman kullanılan diğer yöntemlerden birisi de buz kalıpları oluyor. Tavuk suyunu buz kalıplarına döküp tek kullanım olarak da yapabilirsiniz. Ama buz kalıplarını kullanacağınız zaman naylon bir torba içerisine koymanız gerekiyor hava almaması için.

tavuk suyunun bozulduğunu nasıl anlarız

Tavuk Suyunun Bozulduğu Nasıl Anlaşılır ?

Tavuk suyunun bozulup bozulmadığını anlamanın en kolay yolu rengi , kokusu ve tadıdır. Et suyu olmasından dolayı bozulma olunca hem kokusu hem de görüntüsü değişir ve bunu anlamak da çok basittir. Eğer buzdolabınızdan çıkardığınız zaman bir koku alıyorsanız o zaman kullanmayınız. Aynı zaman da görüntüsün de bir tuhaflık varsa kullanmanızı önermiyoruz.

Bozuk Tavuk Suyu Tüketmek

Hiç farkına varmadan bozuk tavuk suyunu kullandıysanız ve ne olur diye soruyorsanız o zaman aslında bakarsanız bu kişiden kişiye değişir etkileri. Eğer aşırı derece de bozulma varsa bu kişinin zehirlenmesine neden olarak sadece mide bulantısı meydana gelir. Ama tavuk suyunu bozulduğu zaman kendisini çok belli eder ve tüketirseniz mide bulantısı , ateş , kusma ve baş dönmesi gibi durumlar meydana gelir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalınca hemen en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizi öneriyoruz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir