Tavuk Köftesi Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Köftesi Yanına Ne Gider

0

Hanımların evde yemek olarak yaptığı ve aynı zaman da ev halkının da severek yediği yemeklerden birisi de tavuk köftesi oluyor. Normal köfte biliyorsunuz ki sadece kıymadan yapılıyor fakat bu tavuk köftesi tavuğun göğüs kısmı ya da but kısmı kıyılıp o şekilde yapılıyor. Bu yemek genel olarak ev yemeği olarak biliniyor ama bazı yerlerde bu geleneksel yemek olarak bilinmektedir. O zaman tavuk köftesi yapacaksak ve yanına ne yapacağımızı bilmiyorsak buyurun bakalım.

Cacık    

Tavuk köftesinin yanına gidebilecek en muhteşem lezzet cacıktır. Bir de yaz ayında yapacaksanız o zaman buz gibi cacık en iyi seçim olacaktır. Tabi cacığı renklendirmek için üstüne nane ve kekik atarak daha lezzetli tat ortaya çıkarmış oluruz.

Domates çorbası

Her ana yemeğin yanına tabiki de başlangıç yemeği olarak çorba olmalıdır. Bu yüzden çorba olarak tavuk köftesinin yanına domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Emin olun bu 2 lezzet tam puan alacaktır.

Rus salatası

Evet hanımlar şimdi sıra geldi ortaların olmazsa olmazı salataya. Başlangıç çorbasını hallettik fakat şimdi salata olarak rus salatasını yapabiliriz. Eğer mayonezi çok fazla seviyorsanız o zaman rus salatası tam da sizlere göre.

Patates kızartması

Tavuk köftesinin yanına yapılabilecek aperatif yemeklerden birisi de patates kızartması olacaktır. Aynı zaman da bu yemek doyurucu olduğundan daha çok yapılmaktadır.

Piyaz

En son olarak hanımlar tavuk köftesinin tamamlayacak bir diğer yemek ise piyaz’dır. Fasulyeleri haşlayarak ve içerisine birden fazla garnitür konularak yapılan bu piyaz bence yemeğinize lezzet katacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir