Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır

0

Günümüzde sık sık yapılan ve Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden birisi de Tavuk kızartmasıdır. Özellikle çocukların severek tükettiği yemekler arasında yer alıyor. Hem besin değeri bakımından zengin hem de lezzetli bir yemek olduğundan çocuk büyük demeden herkes tarafından tercih edilmektedir. Fakat en çok merak edilen sorular arasında tavuk kızartmasının yanına acaba ne yapsam sorusu oluyor ? Bizde bu konu hakkında araştırma yaparak yapılacak yemekleri sizlerle paylaştık.

Fırında Makarna

Tavuk kızartması yemeğinin yanına gidebilecek en hoş ve en lezzetli yemeklerden birisi de fırında makarna olacaktır. Bence fırında makarna tavuk kızartmasının yanına çok yakışacaktır. Aynı zaman da üzerine kaşar rendeleyerek makarnanızı daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

Patates Kızarması

Ben kızartma yolunda ilerlemek istiyorum diyorsanız o zaman tavuk kızartmanın yanına bir de patates kızartmasını seçebilirsiniz. İster elma dilim isterseniz de normal dilim olarak kızartıp tavuk kızartmasının yanına servis yapabilirsiniz.

Karışık Sebze Haşlaması

Bu güzel yemeğin yanına bir de böyle hem vitamin bakımından zengin olsun hem de ağır olmayıp biraz hafif yemek için mevsimine en uygun olan sebzeleri seçerek ve bunları haşlayarak sebze haşlaması yapabilirsiniz. Özellikle bunları limon ve zeytinyağı ile tatlandırırsanız ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Sulu Köfte

Tavuk kızartmanın yanına sulu yemek istiyorsanız o zaman en iyi seçim olarak sulu köfteyi yapabilirsiniz. Hem hazırlanışı pratik hem de besin değeri çok yüksek olduğundan bence sulu köfte iyi seçim olacaktır.

Yeşil Salata

Son olarak yapılabilecek en ideal yiyecek tabiki de yeşil salata’dır. Mevsim yeşillerini kullanarak ve yanına bol yeşillik çeşitlerini ekleyerek hem limon hem de zeytinyağı ekleyerek harika bol vitaminli yeşil salata hazırlayabilir tavuk kızartmasının yanına servis edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir