Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider

0

Tavuk haşlama Türk mutfakların sık sık yapılan ve aynı zaman protein kaynağı bir besin olduğundan çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle göğüs kısmı daha fazla yapılıyor. Tavuğun göğüs kısmını yapacaksanız o zaman içerisine havuç dilimleri koyup ve servis yapacağınız zaman da karabiber eklemesi yaparak daha lezzetli bir yemek çıkarmış olursunuz bence. Peki tavuk haşlama yemeğinin yanına ne gider ? Bu soru en çok sorulan sorulardan birisidir. Bizde araştırma yaparak yanına gidebilecek yemekleri sizler için sıraladık.

Pilav

Biliyorsunuz ki her yemeğin yanına gidebilecek en ideal yemek pilav oluyor. Bir de bu yemek tavuk haşlama ise o zaman yanına kesinlikle pilav daha çok yakışacaktır. Fakat pilavı sevmeyenler varsa o zaman bulgur pilavını da tercih edebilirler.

Çorba

Her yemeğin başında kesinlikle çorba yapılır. Fakat tavuk haşlamasının yanına yakışacak en güzel çorba ezogelin çorbasıdır. Sizler bol ekşili seviyorsanız çorbayı bu şekilde yaparak hem besin açısından hem de doygunluk açısından hem de menü açısından rahat etmiş olursunuz.

Patates Kızartması

Her çocuk tavuk veya et gibi yemekleri yemek istemez. Bu yüzden haşlama yemeğini biraz eğlenceli hale getirmek için yanına güzel patates kızartması yapılabilir. Haşlamanın yanına patates kızartması çok yakışacaktır.

Patates Püresi

Hem süt hem de kaşar ile yapılabilecek patates püresini tavuk haşlama yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

Keşkek

Keşkek en çok karadeniz yöresine özgü yemeklerden birisidir. Fakat sizler de keşkek nasıl yapıldığını biliyorsanız ve bu yemeği seviyorsanız bence sizler de tavuk haşlamanın yanına yapabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir