Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

0

Tavuk çorbası günümüzde en sık yapılan ve protein bakımından ise zengin bir çorba olduğundan Türk mutfağının vazgeçilmez çorbaları arasında yer alıyor. Bu çorbayı ister kemikli göğüs isterseniz de bütün tavuğu haşlayarak elde edebilirsiniz. Hatta hanımlar bu çorbaya başka bir isim de kullanılıyor o isim hasta çorbası olarak geçiyor. Çünkü çok güçlü bir çorba olduğundan hasta olan kişilere genelde tavuk çorbası yapılmaktadır. Yanına ne yapılacak diye soracak olursanız. Bu yemeğin yanına en ideal salatalar ve pilavlar sunulabilir.

Patlıcan Karnıyarık

Tavuk çorbası yemeğinin yanına ana yemek olarak yakışacak en lezzetli menü patlıcan karnıyarık yemeği olacaktır. Kıyma , domates , biber ve patlıcan ile yapılan karnıyarık yemeği tavuk çorbasının yanına çok iyi gidecektir.

Yeşil Salata

Yemeklerin olmazsa olmazı olan salatalarda her zaman ki gibi yerini koruyor. Sizler mevsim sebzelerinden olan marul , domates ve havuç gibi sebzeleri hazırlayarak tavuk çorbasının yanına harika yeşil salata yapabilirsiniz.

Püreli Köfte

Biraz daha değişik yemek tarifi arayan kadınlarımız varsa o zaman püreli köfte iyi bir seçim olacaktır. İlk olarak başlangıç için çorbayı önden servis edin ve daha sonra ana yemek olarak arkasından yapmış olduğunuz püreli köfteyi servis edin.

Kıymalı Pide

Bu lezzetli ve aynı zaman da güçlü çorbamızın yanına isterseniz kıymalı pide tercih edebilirsiniz. Kıymalı pideyi ister evde kendiniz fırında yapın isterseniz de harcını hazırlayıp bir fırından yaptırın.

Kızartma

Hem patates hem biber hem kabak ve hem de domates gibi sebzeleri bir araya getirip kızartma yapabilirsiniz. Akşam yemeği olarak çorbanın yanına kızartma yaparak menüyü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. İsteyenler domates soslu , isteyenler de sarımsaklı yoğurt yaparak servis edebilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir