Tavuğun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuğun Yanında Ne Gider

0

Akşam yemeği olarak çok sık tercih edilen yemeklerden birisi de tavuk yemeği oluyor. Tabi tavuk yemeği her türlü yapılıyor isteyenler fırında isteyenler de kızartma olarak. Tavuk yemeklerinin yanına yapılabilecek en ideal yemekle pilav veya çorbalar oluyor. Eğer sizler ana yemek olarak tavuğu düşünüyorsanız o zaman yanına yapacağınız yemekler tavuğun lezzetini bastırmasın.

Pilav

Tavuk yemeğinin yanına yapabileceğiniz en güzel yemeklerden birisi de pilavdır. Sizler pilav yapacağınız zaman tabi yanına kesinlikle daha güzel şeylerde yapmalısınız. Bunların başın da mesela salata veya cacık gelebilir. Pilav sevmeyenler varsa pilav yerine bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Salata

Salata biliyorsunuz ki hemen hemen bütün yemeklerin yanına gider. Salatanın da tabi çeşitleri vardır. Tavuğun yanına yapacağınız salatanın içerisinde mesela tavuk olmamalıdır. Sizler daha çok çoban salatasını ya da sebze salatasını seçebilirsiniz.

Ayran

Tavuğun yanına içecek olarak bir şeyler düşünüyorsanız milli içeceğimiz olan ayranı seçebilirsiniz. Emin olun ayran tavuğun lezzetini daha çok tamamlayacaktır ve yanında da pilav olursa daha iyi olur.

Çorba

Ana yemek olarak tavuk yapıyorsanız o zaman başlangıç olarak hafif çorba yaparak menünüzü daha kuvvetli yapabilirsiniz. Çorba seçimi tamamen size kalmıştır fakat mideyi yormayacak çorba seçmeniz daha iyi olur sizin için. Bunların başında yayla çorbası gelebilir. Mercimek çorbası mideyi yoracağından dolayı önermiyoruz. Ya da isteyenler domates çorbasını da seçebilir. Afiyet olsun.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir