Tahin Bozulur Mu ?
  1. Ana Sayfa
  2. Pratik Bilgiler

Tahin Bozulur Mu ?

0

Tahin, ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Çünkü kahvaltılar başta olmak üzere birçok yerde tüketilir. Öncelikle tahin, Güneş ışınlarına maruz kalmaması için serin ve kuru bir yer saklanmalıdır. Erzak ve kiler dolapları, tahinler için oldukça uygundur.

Tahin Bozulur Mu

Tahin uzun bir süre tüketilmeyecekse ve kapağı açılmamışsa, buzdolabında da saklanabilir. Tahinin bozulmaması için kapağı sıkıca kapatılmalıdır. İçerik bakımından tahin, hemen bozulabilen bir besin değildir. Bozulduğu çok nadir görülür. Sık görülen bir durum olmadığı için “Tahinin bozulduğu nasıl anlaşılır?” sorusu da şüphe durumlarda sorulur.

Tahinin üzerinde yeşil ya da mavi tabaka oluştuysa, küf varsa ve kokusu rahatsız ediyorsa bozulmuştur. Bu yüzden tüketilmemelidir.

Tahin Pekmez Bozulur Mu?

Tahinin en yakın dostu, şüphesiz pekmezdir. Bu yüzden genellikle kahvaltılarda tahin ve pekmez karıştırılarak yenir. Sık sorulan sorulardan biri de “Tahin pekmez bozulur mu?” sorusudur. Tahin pekmez, hava aldığında mikroorganizmalar için uygun bir ortam oluşur. Tadı değişir ve tüketilemeyecek bir duruma gelir. Dolayısıyla kapalı kaplarda muhafaza edilmelidir. Tadımlık yapılması, tahin pekmez karışımının bozulmaması açısından daha iyi olacaktır.

Hazır tahin pekmez karışımları da vardır. Bu karışımlar, tüketildikten sonra muhakkak kapatılmalıdır. Ayrıca üzerinde yazan son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Son kullanma tarihi geçen tahin pekmez karışımları tüketilmemelidir.

Bunların dışında tahin ve tahin pekmez karışımları, tereddüt etmeden afiyetle yenilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yorum Yap