Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ? Püf Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ? Püf Noktaları

0

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ?

Kahve biliyorsunuz ki ülkemizde çok sevilen içeceklerden birisidir ve özellikle evimize misafir geldiği zamanlarda veya kız isteme zamanların da hep kahve içilir. Fakat sade kahve içmek yerine sütlü olarak yaparsanız daha eşsiz bir tat ortaya çıkarmış olursunuz.

Sütlü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Normalde Türk kahvesi yapıldığı zaman su ile yapılır fakat su yerine sütle birleştirirseniz emin olun ortaya daha leziz tat çıkacaktır. Ölçü olarak ise bir fincan kahveye bir fincan süt şeklinde ayar yapmanız gerekiyor. Fakat arkadaşlar burada dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de kahve taşımı çok önemli olduğundan dolayı sizler de sütle yapacağınız için bu konuda biraz dikkatli olmanız gerekiyor.

Süt , suya göre daha çok taşar ve bu yüzden sürekli olarak yanında durmanız , kontrol etmeniz gerek. Bir fincan sütü ilk olarak cezveye alalım ve üzerine Türk kahvesini koyup isteğe göre şekersiz , şekerli veya orta şeklinde yaparak pişirelim.

İsteğe göre şeker , lokum veya çakıltaşı tercih edebilirsiniz. Süt kaynamaya başladığı anda hemen ocaktan alın ve hazırlayarak sıcak servis yapın. Su ile yapacağınız Türk kahvelerini minik kahve fincanlarında tüketiyorsanız eğer isterseniz sütlü olarak yaptığınız Türk kahvesini büyük fincanlarda ve malzeme miktarını da arttırarak tercih edebilirsiniz.

Evinize ilk defa gelecek olan misafirleriniz varsa ve onlara farklı şekilde Türk kahvesi ikram edecekseniz bence Sütlü olarak ikram etmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü sütlü olarak yapılan Türk kahvesi genel olarak sade yapılana göre daha çok tercih edilmektedir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir