Süs Köpekleri Cinsleri ve Özellikleri
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Süs Köpekleri Cinsleri ve Özellikleri

0

Süs Köpekleri Cinsleri ?

Günümüzde biliyorsunuz ki özellikle bayanlar tarafından en çok bakılan hayvanlar arasında süs köpekleri yer alıyor. Süs köpekleri hem sevimli hem de çok tatlı olduklarından dolayı bakması da bir o kadar zevkli ve güzel oluyor. Hatta birçok kişi süs köpekleri küçük olduğundan dolayı köpek bile olduğuna inanmıyor. Sizler de evinizde süs köpeği beslemek istiyorsanız o zaman bakımı çok kolay olan süs köpeğini tercih etmeniz daha doğru seçim olacaktır. Peki , isterseniz süs köpeklerinin hem cinslerine bakalım hem de özelliklerine ;

Pomeranian Boo ;

Bu süs köpeği o kadar küçük ki avucunuza bile zor gelir. Göz renkleri koyudur ve kafası şişiktir. Böyle olduğundan dolayı da çok ilgi çeken süs köpeklerinden birisidir. Pomeranian boo süs köpeğinin aynı zaman da tüyleri ponçik gibi kabarıktır ve hem siyah hem de beyaz tonları bulunmaktadır.

Pomeranian Boo

Minyatür Schnauzer: 

Minyatür schnauzer süs köpeği bir Alman kökenli köpektir ve hem korkusuz hem itaatkar hem de kendinden baya büyük olan köpeklere karşı da baya bir atiktir. Hem erkekleri hem de dişileri genel olarak 30 – 36 santim arasında boyları bulunmaktadır. Kiloları da 5 ila 8 kilo arasında değişir. Bu süs köpeğin yavru halindeyken bile kulakları diktir ve en sadık olan süs köpek türleri içerisinde yer alır.

Minyatür Schnauzer

Bichon Yorkie: 

Bichon Yorkie süs köpeği tek renk tonuna sahip değildir. Siyah , beyaz veya kahverengi tonları bulunmaktadır. Yüz çevreleri genel olarak biraz basıktır ve en ufak türler arasında yer alır.

Bichon Yorkie

Pomerinian: 

Pomerinian süs köpeği bir Amerika cinsidir ve 15 köpek cinsi arasında en çok tercih edilen ve beğenilen köpekler arasında yer almaktadır. Bacak yapıları ince ve burun ile yüzü ufak olmaktadır. En ufak süs köpekleri içerisinde yer alır ve tüyleri de çok farklı olduğundan dolayı farklı şekiller de tıraş edilir.

Pomerinian
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir