Süresi Dolmuş Maluliyet Raporu Nasıl Yenilenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Süresi Dolmuş Maluliyet Raporu Nasıl Yenilenir ?

0

Sağlık Bakanlığı’nın Periyodik Engelli Sağlığı Kurulu Çalışmalarına İlişkin Aldığı Önlemlere ilişkin resmi yazı basıldı.

İddiaya göre süresi dolan engelli hikayeleri, koronavirüs önlemleri nedeniyle bir süredir robotik olarak meşru görülüyor. Ancak normalleşme adımlarıyla birlikte, malullük raporu süresi dolmuş kişilerin yenilenme kursuna başlamaları gerektiği ortaya konmuştur.

Engelli ve sürekli hasta olanlara ilaç ve tıbbi malzeme temini için elde edilen çalışmalar artık hastanelerde yenilenebilir.

Bu rasyonalizasyondan sonra engelliler, dönemsel rapor nasıl yenilenebilir? sorguyu keşfetmeye başladı.

Periyodik maluliyet raporu yenileme kursu ile ilgili sorular burada listelenmiştir.

Süresi dolmuş maluliyet raporu nasıl yenilenir

İZİN VERİLEN ÖZÜRLÜK RAPORU YENİLEME SÜRECİ BAŞLADI MI?

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın imzalı resmi mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Engelli öyküleri ile sürekli hasta olanlar için ilaç ve tıbbi yardım sağlanmasına ilişkin alınan tedbirler 19 Ağustos 2020 tarih ve 23642684-E.1226 sayılı yazımızda açıklanmıştır.

1 Mart 2021 Cumhurbaşkanlığı Dolap toplantısında alınan seçimlerle yönetilen normalleşme aralığı olarak adlandırılan yepyeni bir rotaya girildi.

Bu hususta, 19 Ağustos 2020 tarih ve 23642684-010.99-E.1226 sayılı yazımızda kayıtlı olan duyurumuzun ikinci maddesinde, 1 Ocak 2020 tarihinden sonra süresi dolan maluliyet öykülerinin bu tarihe kadar meşru sayılabileceği belirtilmektedir. ikinci bir talimat, 15 Mart 2021 tarihi itibariyle yürürlükten kaldırılmıştır. Bu tarihten itibaren, belirtilen hikayelerin yenilenmesi talepleri, sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından karşılanabilir.

Refah kurullarında birikmeyi durdurmak için hikayelerin yenilenmesinin seyrine kadar uzatılması kabul edilebilir olabileceğinden, bir işletme için sunulan muafiyet, indirim, sosyal hak ve avantajların devam ettirilmesinin kabul edilebilir olabileceği düşünülmektedir. üç ekstra ay aralığı.

ENGELLİ RAPORU NASIL YENİLENİR?

2021 yılında maluliyet kurulu raporunun yenilenmesi için İl Sağlık Müdürlüklerine gidilerek maluliyet kurulu raporu yenileme talebini belirten dilekçe verilmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda engellilerin ikamet ettikleri ildeki Sağlık Müdürlüklerine giderek aldıkları engelli sağlık kurulu raporu yenileme dilekçesini doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda gerekli evraklar teslim edilir.

Kurs bitiminde müdürlük inceler ve onaylar. Bu kapsamda sevklerin yapıldığı yerde tam donanımlı bir devlet hastanesinde yeniden muayene işlemleri gerçekleştirilir. Her durumda muayeneler, güncel bir rapora sahip olacaksınız.

  • Rapor yerine geçecek engelli vatandaşın TC kimlik kartı,
  • Bireyin önceden almış olduğu engellilik kurulu raporunun benzersizliği,
  • Son 3 ay içinde çekilmiş pasaport {fotoğraf},

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir