Kadınların Yeri

Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır

Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır

Akşam yemeklerinde nasıl kuru köfte yapılır ve herkes tarafından sevilirse aynı şekilde sulu köfte de çok sevilmektedir. Sulu köfte tabi kuru köfteye göre biraz zor olduğundan ev hanımlarımız genel olarak sulu köfte yemeğini tercih etmeyip kuru köfteyi tercih ediyor. Fakat sulu köfte yemeği zordur ama tadı muhteşemdir. Sizler mesela sulu köfte ve yanına da pirinç pilavı yaparak harika menü oluşturmuş olursunuz.

Cacık

Sulu köfte yemeğinin yanına yapılabilecek en güzel mezelerden birisi olan buz gibi cacığı tercih edebilirsiniz. Yoğurt ile salatanın karışımı ile oluşan bu cacığı sizler de az bir şey nane ve kekik eklemesi yaparak da daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Salata

Her yemeğin vazgeçilmezi olan ortaların efendisi salata’yı yemeğinizin yanına yapabilirsiniz. Özellikle taze sebzelerden yapılmış olan salata sulu köfte yemeğinin yanına harika olacaktır.

Pirinç pilavı

Köfte denildiği zaman akla gelen ilk yemek genel de pirinç pilavı oluyor. Çünkü köfte ile pirinç pilavı ayrılmaz ikilidir. Hem doyurucu bakımından hem de yüksek miktarda karbonhidrat olduğundan bu ikili menüyü tercih edebilirsiniz.

Patates salatası

Haşlamış olduğunuz patatesleri güzel bir şekilde doğrayarak ve isteğe göre soslar ekleyerek sulu köftenizin yanına lezzetli patates salatasını servis edebilirsiniz.

Yoğurt çorbası

Yapılan ana yemeklerin yanına başlangıç çorbası olmazsa olmaz. Bu yüzden başlangıç yemeği olarak midemizi biraz rahat ettirmek için yoğurt çorbasını yapabilirsiniz. İçerisinde hem pirinç olduğundan doyurucu özelliği vardır hem de lezzet açısından sulu köftenin yanına yakışacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ