Son Kullanma Tarihi Geçmiş Diş Macunu Kullanılır mı ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Diş Macunu Kullanılır mı ?

0

Evet, son kullanma tarihi geçmiş diş macunu birçok kişi tarafından kullanılıyor. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre diş macunu, son kullanma tarihinden sonra üç yıla kadar kullanılabilir. Bunun nedeni, çoğu diş macunundaki aktif bileşenin zamanla bozulmayan florür olmasıdır.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Diş Macunu Kullanılır mı

Bununla birlikte, bazı diş macunlarının etken maddesi olarak florür bulunmadığının farkında olmalısınız. Bu nedenle son kullanma tarihlerinden sonra yalnızca belirli bir süre için güvenli olabilirler.  Peki, son kullanma tarihi geçmiş diş macunu kullanılır mı? İşte detaylar!

İçindekiler

Süresi Dolmuş Diş Macunu Kullanılır mı?

Çoğu insanın son kullanma tarihi geçmiş diş macununun hala iyi olduğunu bilmediği doğrudur. Hatta çoğu insan diş macunu tüpünün üzerindeki son kullanma tarihinin sadece teşhir amaçlı olduğunu ve başka bir anlamı olmadığını düşünüyorlar.

Çoğu kişinin bu gerçeği bilmemesinin nedeni, etiketleri doğru okumamalarından kaynaklanmaktadır. Çoğu, ürünlerinin kendileri için iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlayabilmek için sadece okumaları gerekenleri okumaya meyillidirler. Etikette yazan tüm detayları okuma zahmetine girmezler çünkü zaten bunların gereksiz bilgi olduğunu düşünürler.

Ancak etiketinizi dikkatlice okuduğunuz zaman, son kullanma tarihi geçmiş bir diş macununun zararlı veya tehlikeli hale gelmesinin ne kadar sürdüğü veya ne kadar süreceği gibi, ürününüz hakkında daha önce hiç bilmediğiniz birçok şeyi öğrenebileceksiniz. Elbette ki süresi dolmuş diş macunu kullanılabilir. Diş macununun kullanım süresinin dolmasının nedeni içindeki maddelerden kaynaklanmaktadır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir