Somonun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Somonun Yanında Ne Gider

0

Günümüzde en sevilen ve en zevkle yenen balıklardan birisi de somon balığıdır. Fakat somon balığının yanına ne yapılır ? bunu birçok kişi tarafından merak edilen sorulardan birisidir. Bizler de bu konuda hakkında araştırmalar yapıp somonun yanına yapılabilecek en ideal yemekleri bularak sizlere sunduk. Somon biliyorsunuz ki norveç gibi yerlerde çok sevilmektedir ve günümüze kadar gelmiştir hatta. Somonu market gibi birçok yerde de bulup evinizde kolayca tavanızda veya fırınınızda yapabilirsiniz. Ama yanına neler yapılır ? buyurun bakalım.

Helva

Somon balığının yanında sık sık bulunan tatlılardan birisi de helva olmaktadır. Helva somon balığı ile birlikte sofrada harika ikili oluyor. Hiç denemeyenler varsa bu şekilde bir kerede olsa denesinler bence.

Mercimek çorbası

Balığı yemeye başlamadan önce midemizi rahatlatmak için güzel bir çorba içmemiz gerekiyor. İşte bu yüzden günümüzde de en çok sevilen çorbalardan birisi olan mercimek çorbasını somonun yanına tercih edebilirsiniz. İsteyenler tavuk suyu isteyenler de et suyu kullanarak mercimek çorbasını daha lezzetli hale getirebilir.

Salata

Her balığın yanına kesinlikle salata yapılması gerekiyor. Yani salatasız balık ben gerçekten hiç düşünemiyorum. İşte bu yüzden mevsim sebzelerini toplayarak somonun yanına harika salatalar yapabilirsiniz.

Makarna

Türk Mutfaklarının vazgeçilmezi olan hem protein bakımından hem de karbonhidrat bakımından çok zengin olan makarnayı somonun yanına tercih edebilirsiniz. Doyurucu bir özelliği de bulunduğundan dolayı bence somonun yanına çok yakışacaktır.

Patates salatası

Biraz farklı bir salata arayan bayanlarımız varsa o zaman somonun yanına patates salatası yapmaya ne dersiniz ? Haşlamış olduğunuz patatesleri güzelce doğrayıp daha sonra soğan tarzı olan garnitürlerle birleştirip ortaya salata çıkartarak somonun yanına servis edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir