Siyah Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Siyah Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?

0

Siyah renkte olan spor ayakkabılar eskiden sadece spor görünümlerde tercih ediliyordu ve artık şık görünmek için erkek veya bayanlar tarafından tercih edilir oldu. Özellikle günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan spor ayakkabı renklerinden birisi Siyah’tır. Bu yüzden siyah spor ayakkabı tercih edeceğiniz zaman bazı noktalara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Siyah Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Siyah spor ayakkabılar çok fazla tercih edildiğinden dolayı temizliğine de o derece çok önem göstermeniz gerekiyor. Yani gün içerisin de giydiniz ve eve geldiğiniz zaman temizlemesi size eğer zor geliyorsa o zaman giymeden önce sadece birkaç dakikanızı ayırarak temizlemesini yapabilirsiniz.

Siyah renk gerçekten kurtarıcı renklerden birisidir ama tozu da maalesef göstermektedir. Birçok kişi siyah olduğundan dolayı kiri veya tozu göstermez der ama aslında böyle bir şey yok. Siyahta olsa kiri mutlaka gösterir. Bu yüzden kafanızdan böyle düşünceyi atarak siyah spor ayakkabınızı temizlemesini sağlayın.

Siyah Spor Ayakkabıların Temizlenme Yöntemleri Nelerdir?

1-)Islak Mendil İle Temizleme

Siyah spor ayakkabınızı temizlemek için kullanabileceğiniz en basit yöntemler arasında ıslak mendil gelmektedir. Yani düzenli olarak ıslak mendil ile ayakkabınızı temizlerseniz hiçbir şekilde kirlenmez.

2-)Spor Ayakkabı Temizleme Spreyi Kullanımı

Spor ayakkabı nereden aldıysanız o yerden spreyde alarak siyah spor ayakkabınız kirlendiği zaman bu şekilde temizleme yapabilirsiniz. Fakat spreyi kullanacağınız zaman mutlaka talimatları okuyup o şekilde uygulayın.

3-)Diş Macunu Kullanımı

Bir spor ayakkabısını çamaşır makinesine attığımız zaman çok temiz olur değil mi ? Ama siyah renkte olan spor ayakkabının ömrünü kısalttığını biliyor muydunuz ? Bu yüzden ayakkabınızı temizleyeceğiniz zaman diş macunu yöntemini kullanarak temizleme yapabilirsiniz.

Bu yöntemi yapmak için eski kullanmadığınız bir diş fırçasını tercih edin. Sonra az miktar olacak şekilde diş macununu iş fırçasına sıkıp ayakkabınızı ovmaya başlayın. Fırçanızla uygun olan yerleri güzelce fırçalayıp daha sonra su ile yıkayın. En son temiz bir bezi ıslatarak macunla silmiş olduğunuz yerleri silin.

İşlemimiz bittiği zaman ayakkabınızı balkona koyarak havalandırın ki kötü kokular gitsin.

4-)Aseton ve Pamuk

Siyah spor ayakkabı çok tercih edildiğini söylemiştik ve çok sık tercih edildiğinden dolayı da çok fazla kirlenmektedir. Kolay lekeleri yukarıda vermiş olduğumuz yöntemler sayesinde çıkartabilirsiniz fakat zorlu lekeler varsa zorlanabilirsiniz. Bu yüzden derinlere kadar işlemiş olan kirleri çıkarmak için aseton veya alkol yöntemini kullanabilirsiniz.

Aseton veya Alkolü pamuğa dökün ve lekeli olan yerleri güzelce ovun. Ovma yaptığınız zaman kirlerin ise nasıl çıktığını kendiniz de göreceksiniz. En son temiz bir bezi ıslatıp asetonlu olan bölgeyi durulayın.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir