Kadınların Yeri

Sincap Fiyatları 2023 – Evde Sincap Beslemek Yasal Mıdır ?

Sincap Fiyatları 2023 – Evde Sincap Beslemek Yasal Mıdır ?

Türkiye’de sincap beslemek yasa dışıdır. Ancak, insanlar son zamanlarda sincapları evcil hayvan olarak beslemeye başladılar. Bu yeni trend, köpek ve kedi beslemeye benzer; fakat karıştırılmamalıdır. Sincaplara evde yiyecek sağlamak yasalara aykırıdır; bu hata çoğu zaman birçok kişi tarafından yapılır. Bir sincap, doğal ortamından ayrıldığında, ciddi travmaya yol açabilecek önemli bir stres yaşar.

Sincap Fiyatları

Yasalara göre sincap avlamanın veya ticaretinin yasa dışı olduğunu belirtir. Bunun nedeni, sincapların ilgisizlik veya yetersiz bakım gibi durumlara maruz kaldıklarında ölümle karşı karşıya kalmalarıdır. Sincaplar günümüzde evcil hayvan değiller ve ticaretini yapan veya avlayanlar para cezasına çarptırılıyor.

Sincap Bakımı Nasıl Oluyor, Zor Mu?

Sincaplara nasıl bakılacağını ve amaçlandığı şekilde nasıl yetiştirileceğini anlamakla ilgilenmiyorsanız, sincap beslemeyi teşvik etmemelisiniz. Sincaplar doğal olarak evcil olmayan hayvanlardır ve yetiştirmek için çok fazla bilgi ve çaba gerektirir.

Türkiye, bir canlıyı habitatından uzaklaştırmayı suç sayıyor. Bu süreçte sincapları kasıtlı olarak belirli bir alana hapsederseniz, cezai yaptırımlarla da cezalandırılır.

Aynı zamanda sincapları bu kapsamda kapalı bir alana hapsetmek, ona yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri olarak görülse de,  vahşi doğaya salmak aslında normal olarak kabul edilir.

Yeni doğmuş sincapların bakımını yaparken, onları hayatta tutmak için uygun bakım yöntemlerini öğrenmeniz gerekir. Sincaplar, uygun bir ortamda yetiştirilmedikleri takdirde travma yaşayan son derece hassas canlılardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ