Şık ve Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli ?
  1. Anasayfa
  2. Moda

Şık ve Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli ?

0

Her kadın üzerine giyeceği kıyafeti seçeceği zaman kendinde ilk olarak dikkat ettiği noktalar boyu , kilosu ve vücut tipi oluyor. Ama bazı kadınlar var ki bunlara hiçbir şekilde dikkat etmeden beğendiği kıyafeti hemen seçip giymek istiyor. Aslında bu tamamen yanlış bir durumdur. Çünkü siz boyunuzu , kilonuzu ve vücut tipinizi göz önünde bulundurursanız yani bu noktalara dikkat ederseniz hem güzel hem de uyumlu giyinebilirsiniz.

Şık ve Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Özellikle kısa boylu olan kadınlarımız bazı kıyafetleri seçtikleri zaman kendilerini daha kısa göstermektedir. Bu durumdan birçok bayan şikayetçi olmaktadır. Eğer sizler de bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız o zaman şimdi vereceğimiz bilgilere çok dikkat ediniz.

Etek Kombinleri Tercih Ederken

Kısa boyunuz varsa ve etek kombini yapmak istiyorsanız o zaman mutlaka bunu yapacağınız zaman oranları çok doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Yani örnek verelim etek giydiniz ve üzerinize de uzun tişört ya da gömlek tercih ettiğiniz zaman bu şekilde gövdeniz uzun görünecektir ama bacak boyunuz kısa görünür. Burada en kritik olan yer belinizdir. Bu yüzden eteğinizin üzerine kesinlikle uzun kıyafetler giymeyin. Uzun kıyafet giyecekseniz bile eteğinizin içine sıkıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ayakkabı ve Kemer Seçimi

Diğer noktalardan birisi de hem ayakkabı hem de kemer seçimi olacaktır. Ayakkabı seçerken de kızlar dikkat etmeniz gereken en kritik nokta zıt renklerdir. Ten renginiz neyse ayakkabı renginizi de ona göre seçip uyum yakalamanız gerekmektedir. Aynı zaman da geniş bantlı olan ayakkabılar bacak boyunuzu kısa gösterir bu tarz ayakkabılardan da uzak durun.

Kemer konusuna bakacak olursak gövdenizi geniş gösterecek olan kemerleri tercih etmeyin. Elbise seçeceğiniz zaman kemersiz olanı , renk olarak da uyumlu bir ayakkabı seçerseniz emin olun daha zarif görüneceksiniz.

Ceket Seçimi Yaparken

Minyon yapınız varsa ceket seçimi yapacağınız zaman kesinlikle uzun olanlardan uzak durunuz. Seçeceğiniz ceketlerin kısa olması burada çok önemlidir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir