Sezaryen İzi Nasıl Geçer ?
  1. Ana Sayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sezaryen İzi Nasıl Geçer ?

0

Sezaryen izi bir sezaryen operasyonu sırasında karın bölgesine yapılan kesinin iyileşme süreci sonucu oluşan bir izdir. Sezaryen izinde tipik olarak alt karın bölgesinde, pubik kemiğin hemen üzerinde yatay veya dikey bir çizgi şeklinde oluşur. Bu iz operasyonun ne kadar invaziv olduğuna ve cilt tipine bağlı olarak farklı şekillerde görünebilir.

Sezaryen İzi Nasıl Geçer

Sezaryen izleri genellikle zamanla solan türde izlerdir. Tamamen kaybolmaları ise imkansızdır. İzin görünümü, cilt tipi, izin boyutu ve yerine, iyileşme sürecinde alınan bakıma ve ciltteki diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Bazı kadınlar da izin görünümünü azaltmak için cilt bakım ürünleri, masaj, güneş koruyucuları veya medikal prosedürler gibi yöntemler kullanır. Sezaryen izinin geçmesi ve görünümü hakkında endişe duyan birçok kadın bulunur.

Sezaryen İzi Operasyonu

Sezaryen izi operasyonunda mevcut sezaryen izinin görünümünde iyileştirme hedeflenir. Yapılan bu cerrahi müdahale bir medikal prosedürdür. Bu operasyonla beraber izin uzunluğu veya genişliği azaltılır. Sezaryen izinin renginin veya doku farklılıklarının azaltıldığı operasyonda izin tamamen ortadan kaldırılması da söz konusudur.

Sezaryen izi operasyonları arasında lazer tedavisi, dermabrazyon, cerrahi yeniden şekillendirme, liposuction veya dolgu maddeleri gibi çeşitli prosedürler yer alır.

Hangi yöntemin kullanılacağı, izin türü, yerleşimi, boyutu ve cildin genel sağlığı gibi faktörlere bağlı olarak hesaplanır. Cerrahi yada cerrahi olmayan müdahaleler yardımıyla sezaryen izi büyük bir çoğunlukla ortadan kaldırılır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yorum Yap