Sehpadaki Bardak Lekesi Nasıl Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sehpadaki Bardak Lekesi Nasıl Çıkar ?

0

Sehpaların üzerlerine koymuş olduğumuz bardaklar çoğu zaman leke yapmaktadır. Bunun asıl sebebi bardak altlığı koymadığınızdan dolayıdır. Fakat hanımlar merak etmeyin sizlere şimdi vereceğimiz bazı püf noktalar sayesinde sehpalarınızda veya masalarınızda oluşan bardak lekelerinden çok kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz.

Sehpadaki Bardak Lekesi Nasıl Çıkar

1 – Diş Macunu ile Leke Çıkarma

İlk olarak tercih edeceğimiz yöntem diş macunu yöntemi oluyor. Bunu yapmak için ise bardak izi hangi bölgede oluşmuşsa o yere bir miktar olacak şekilde diş macununu sıkın. Fakat diş macununun jel olmayanlarından tercih edin. Daha sonra nemli bir bez ile silin. Bu şekilde bardak lekesini kolayca çıkarmış olacaksınız.

2 – Mayonez ve Kabartma Tozu ile Leke Çıkarma

Hem mayonez hem de kabartma tozu ile leke çıkarmayı duydunuz mu ? 1 tatlı kaşığı mayonez ile 1 paket kabartma tozunu karıştırıp bir macun haline getirelim. Daha sonra yapmış olduğumuz karışımı arkadaşlar lekeli olan yere sürelim ve ardından ise nemli bez yardımı ile silelim.

3 – Ütü ile Leke Çıkarma

Ütü ile arkadaşlar bardak lekesini çok kolay bir şekilde çıkarmaya ne dersiniz ? İlk olarak bardak lekesinin olduğu yere temiz bir kumaş örtü örtelim ve daha sonra buharsız olacak şekilde ütüyü üzerine koyup iz çıkasıya kadar bekletin. İz ne zaman çıkarsa o zaman işlemi sonlandırabilirsiniz.

4 – Vazelin ile Leke Çıkarma

En son yapacağımız yöntemlerden birisi de vazelin yöntemi oluyor. Lekeli olan yere vazelini sürelim ve akşamdan yaparak sabaha kadar bu şekilde bekletelim. Sonra temiz bir bez yardımı ile silelim. Bu şekilde bardak lekesini çıkarmış olacaksınız.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir