Sarmalık Lahana Nasıl Seçilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sarmalık Lahana Nasıl Seçilir ?

0

Sarmalık Lahana Nasıl Seçilir ?

Yapımı biraz zor fakat yapıldıktan sonra ortaya harika lezzet çıkan lahana sarmasında en çok merak edilen soru sarmalık lahana nasıl seçilir ? sorusu oluyor. Şimdi kadınlar mutfakta başarılı olmak istiyorsanız o zaman bazı püf noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer hayat kurtarıcı olan püf noktaları iyi bilirseniz o zaman yemekleriniz daha lezzetli olur ve daha erken pişirirsiniz. Özellikle yemek yapacağınız zaman bilmeniz gereken püf noktaların başında sebze seçimi gelmektedir. Yani sebze seçimi seçmek yemek yapmak kadar önemli bir konudur.

Sarmalık Lahana Nasıl Seçilir

Lahana sarması da zaten ülkemizde çok sevilen ve zevkle yapılan yemeklerden birisidir. Hem beyaz lahana hem de kara lahana ile yapılan sarma , eve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için tercih edilmektedir. Fakat sarmalık lahana seçimi yapacağınız zaman da bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Lezzetli ve aynı zaman da tam kıvamında bir lahana sarma yapacaksanız o zaman mutlaka lahana seçimine dikkat etmeniz gerekiyor.

Sarmalık Lahana Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Sarmalık Lahana Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Sarmalık lahana seçimi yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken lahananın hem büyük hem de taze olmasıdır. Bunun dışında ezik ve çürük olanları kesinlikle tercih etmeyiniz.
  • Sarmalık lahana seçeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken diğer konu ise orta kısmının yumuşak olmasıdır. Eğer yumuşaksa o zaman o lahana tazedir , ama damarlı ve sert yapısı varsa o zaman bu lahana sarmasını kesinlikle tercih etmeyiniz.
  • Lahana sarmasını seçeceğiniz zaman yapraklarının içinde kesiklerin olmamasına özen gösterin.
  • Almış olduğunuz lahana sarması sert ise o zaman önce yumuşatmak için su dolu olan bir tencere içerisine koyun ve belli bir süre kaynatın.
  • Sarmalık lahana tercihi yapacağınız zaman dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise yapraklarının rengidir. Sarma işini yapacağınız zaman açık yeşil renge sahipse o zaman lahananız tazedir. Fakat açık renkte ama ince ve damarlı ise o zaman o lahana sarmasını tercih etmeyiniz.
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir