Sararmış Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sararmış Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir ?

0

Evet bir çok kişi değişik renklerde ve şekillerde kılıflar kullanmaya bayılırlar. Bazıları ise şeffaf kılıf hastasıdır. Gerek yapısı gereği ile ince oluşu, gerek telefonu güzel göstermesi, gerek ise çizilmeyi önlemesi nedeni ile kullandığımız bu şeffaf kılıflar zamanla kullanılan malzeme kalitelerinden dolayı sararma yapar.

Sararmış Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon kılıflarımızı ne kadar silersek silelim ya da dezenfekte etsek de sararmalar ve lekelerin önüne geçemeyiz. Peki bu kılıfları değerlendirmek istersek ne yapmalıyız. Temizleme yöntemleri nelerdir?

İçindekiler

Telefon Kılıfı Temizleme Yöntemleri

Sararmış ve leke tutmuş silikon şefaffaf kılıflarımızı temizlemekte bize yardımcı olacak en önemli temizlik malzemelerinden birisi de mutfakta sıklıkla kullandığımız beyaz renkli kimyasallardır. Temizleme yaparken güzel bir sünger ya da bir tel fırça ile temizleme yapabiliriz. Kimyasalı kılıfa sürdükten sonra ovalayalım ve bir süre bekledikten sonra durulama işlemine geçelim.

Peki diğer bir malzeme nedir? Tabikii de diş macunu dişlerimizi beyazlatmak için ve bakımını yapmak için kullandığımız bu malzeme çok etkili bir malzemedir. Ayakkabılarımızın sararan kısımlarının da rengini açmak için kullandığımız diş macunu silikon kılıfları da etkisi ile açabilir. Diş macununu önce kılıfa sürelim ve güzelce yedirelim ve bir süre bekledikten sonra güzelce durulama işlemine geçelim.

Kadınların vazgeçilmezi olan ojelerin parmaklardan çıkarılmasında kullanılan aseton da bir çözüm noktasıdır. Asetonu önce bir pamuk ya da beze sürelim ve daha sonrasında kılıfı silmeye başlayalım. Daha sonrasında etkisini göstermesini bekleyelim.

Diğer Yöntemler

Peki her derde deva olan sirkeyi atlamak bize uyar mı asla. Sirkenin temizlikteki rolünü hepimiz biliriz herhangi bir sirkeyi kaba boşaltın ve kılıfı içerisine koyun daha sonrasında 24 saat bekledikten sonra sirkenin asidik etkisi ile neler yarattığını göreceksiniz.

Alkol bir çok kişinin hayatında olan bir malzemedir. Ancak bizim bahsettiğimiz saf alkol. Eczanelerden satın alabileceğiniz saf alkol ile bir pamuk ya da yumuşak bir bez ile kılıfı silmeye başlayalım ve kısa bir sürede etki edecektir. Söylediğimiz yöntemleri düzenli olarak uygularsanız kılıflarınızın sararma sorunu bir süre daha gecikecektir. Ancak en önemlisi hijyenimiz açısından bunu yapmak zorundayız.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir