Sararan Tül Perdeleri Beyazlatmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sararan Tül Perdeleri Beyazlatmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

0

Tül perdeler günlük yaşantımız da birçok kişi tarafından tercih edilen dekor ürünlerinden birisidir. Özellikle bir odaya yeterli miktarda ışık girmesini sağlamak için tül perdeleri tercih etmemiz gerekmektedir. Fakat şöyle bir sorun var ki tül perdeler eğer güneş ışınları , sigara dumanı veya kalorifer gibi etkenlere maruz kalırsa sararma görülebilir. Ama merak etmeyin sararan perdeleri tekrardan beyaz hale getirmek için bazı pratik yolları sizlerle paylaşacağız.

Sararan Tül Perdeleri Beyazlatmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Tül perdeler her odaya uyum sağlayan ve bulunmuş olduğu ortamı da hem geniş hem de ferah gösteren dekorlardan birisidir. Ama tabi bu kadar avantajı olmasının yanı sıra bir de dezavantajı olarak sararma görülmektedir. Bir perde kirli olduğu zaman o odayı cansız , boğuk ve karanlık göstermektedir.

Bu yüzden siz siz olun sararan perdeleriniz varsa vereceğimiz bu yöntemleri uygulayarak tekrardan beyaz haline getirin.

1 – Tuzlu Su ile Tül Perde Beyazlatma

Tuzlu su kullanarak sararan tül perdelerimizi bu şekilde beyazlatabileceğiz. İlk olarak bir kova içerisine ılık su soldurun ve tepeleme olacak şekilde 5 veya 6 yemek kaşığı kadar tuz ekleyin. Daha sonra tül perdenizi bu yapmış olduğunuz karışımın içerisine batırıp geceden koyarak sabaha kadar bekletin. En son olarak çamaşır makinesin de yıkayarak tül perdenizi beyazlatın.

2 – Sirke ile Tül Perde Beyazlatma

Sirke günümüzde her alanda kullanılan etkisi çok büyük olan ürünlerden birisidir. Zaten içerisin de asidik olduğundan dolayı tül perdeler için de kullanılmaktadır. Sizler de sararan tül perdeleriniz için sirke tercih edebilirsiniz. Bu yöntemi yapmak için ise tuzlu suda uygulamış olduğunuz aynı yöntemi bunda uygulayacaksınız.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir