Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlatılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlatılır ?

0

Beyaz renkte almış olduğumuz ayakkabılar zaman içerisin de beyaz olan taban kısımları sararmaya başlar ve böyle olunca da ortaya ister istemez kötü görüntü çıkar. Çok severek aldığımız ayakkabılar daha eskimeden sararma sorunu yüzünden giymek bile istemiyoruz değil mi ? Fakat şimdi sizlere vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde sararan ayakkabılarınızı çok kolay bir şekilde beyazlatabileceksiniz.

Sararan Ayakkabılar Nasıl Beyazlatılır

Sararan ayakkabılarınız varsa onları bembeyaz yapmak için kullanılan bazı maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler şunlardır ;

  • Cif
  • Çamaşır Suyu
  • Hidrojen
  • Peroksit

Bu ürünleri kullanırsak evet ayakkabımızı tekrardan eski haline gelebilir. Fakat şunu da belirtmek isteriz ki kullanacağımız maddeler kimyasal olduğundan ayakkabınızın ömrünü kısaltacaktır. Çünkü kimyasal olduğundan ayakkabı derisine zarar verir ve bu yüzden doğal yollarla yaparsak hem ayakkabınız zarar görmez hem de derisine zarar vermek yerine deriyi besler.

Sararan Ayakkabıları Karbonatla Beyazlatma

Karbonat birçok alanda kullanılır ve özellikle sararan plastik eşyalarında daha çok kullanılmaktadır. Bu yüzden sararan ayakkabılarınızı beyazlatmak için karbonat kullanacağız. Bunu yapmak için ise 1 yemek kaşığı karbonatın içerisine 1 çorba kaşığı su ekleyelim ve macun kıvamına gelesiye kadar karıştıralım. Bu şekilde karışımımızı eski diş fırçasını kullanarak sararan yerlere sürelim ve 40 – 45 dakika bekleyelim. Daha sonra temiz nemli bir bezle silelim.

Sararan Ayakkabıları Limonla Beyazlatma

Limon çok doğal ağartıcılardan birisidir ve içerisin de doğal asidik olduğundan ayakkabılarınızı da bembeyaz yapacaktır. İlk olarak limonu ortadan keselim ve sararan yerlere sürelim. Bu şekilde 35 dakika bekleyip daha sonra nemli bir bezle silelim.

Süet Ayakkabıları Silgi ile Temizleme

Ayakkabınız eğer süetten ise o zaman bunu çok kolay ve doğal yöntem ile temizleyebiliriz. Kullanacağımız malzeme ise Silgi’dir. Ayakkabınızın süet olan yerlerine silgi ile çok fazla basınç yapmadan ovalayın ve daha sonra göreceksiniz ki kirler hemen çıkmaya başlayacak.

Gün Sonunda Islak Mendille Ayakkabınızı Silin

Beyaz olan ayakkabılarınızın sararmada ki en büyük problemi yoğun kirlenmeden veya uzun süre temizlemeyip giymeden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden hiçbir şekilde boyaya bile ihtiyaç duymadan spor ayakkabılarınızı ıslak mendil yardımı ile silerseniz uzun süre boyunca sararmadan giyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir