Salebin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Salebin Yanında Ne Gider

0

Kış mevsimi geldiği zaman da sıcak içecekler çıkmaya başlıyor. Bunların başlıca içeceği her zaman ki gibi salep oluyor. Salep sıcak tüketildiği zaman hem öksürük varsa ona iyi geliyor hem de soğuk algınlığı alıyor. Salep kendi ülkemizde ısparta , kastamonu ve muğla da yetiştirilmektedir. Dünya da ise Yunanistan ve Balkan ülkerin de üretiliyor. Peki salebin yanına ne iyi gider veya salep içeceğimiz zaman yanına neler yiyebiliriz onları inceleyelim.

Tarçın

Salep olduğu zaman yanında kesinlikle tarçın olması şart arkadaşlar. Çünkü tarçın salep’e ayrı bir tat verdiğinden dolayı salep yapacağınız zaman üzerine kesinlikle tarçın tercih edin.

Zencefilli Kurabiye

Saleple beraber kurabiye yemek istiyorsanız o zaman zencefilli kurabiyeler bunun yanına çok yakışacaktır. Hem kokusu bakımından hem de lezzet bakımından zencefilli kurabiye iyi seçim olacaktır.

Tarçınlı Kurabiye

Salep biliyorsunuz ki tarçınla beraber çok güzel oluyor ama nasıl üzerine atılıp o şekilde içiliyorsa aynı şekilde tarçınlı kurabiye seçip o şekilde de tercih edilmektedir.

Elmalı Kek

Salebin yanına gidebilecek en iyi yiyeceklerden birisi de elmalı kek oluyor. Bu ikisini kış mevsiminde balkonunuza çıkıp keyif yaparak yiyebilirsiniz.

Çikolata Drajeleri

İçlerinde bademli , üzümlü veya fıstık bulunan drajeleri de tercih etmiş olduğunuz salebin yanın da tüketebilirsiniz.

Tiramisu

Son zamanlarda tiramisu saleple beraber yenmeye başlandı ve bu yüzden eğer farklı tat arıyorsanız bu iki lezzeti kesinlikle denemelisiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir